Şampiyon kaza geçirdiğini itiraf etti

Formula 1 takımlarından Mercedes'in Büyük Britanyalı pilotu Lewis Hamilton, pazartesi günü Monaco'da bir trafik kazası geçirdiğini itiraf ederek sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

12 Kasım 2015 Perşembe - 11:37 | Son Güncelleme : 24 03 2016 - 10:39

Hamilton sosyal medyadan yaptığı açıklamada, 9 Kasım Pazartesi gecesi  Monaco'da geçirdiği kazanın ardından takım yetkilileri ve doktoruyla görüştüğünü  belirterek, "Aracım kazada zarar gördü. Park halindeki bir araçla da hafif temas  yaşadım. Önemli olan kimsenin yaralanmamasıydı. Birkaç gün evde dinlenmem  gerektiğine karar verdik. Şu an kendimi iyi hissediyorum ve Brezilya'daki yarışta  yer alacağım" ifadelerini kullandı.

Hafta sonu Brezilya Grand Prix'sinde yarışmak için sabırsızlandığını  aktaran 30 yaşındaki sürücü, "Hepimiz hata yapabiliriz ancak önemli olan bu  hatalardan ders çıkarmak" değerlendirmesinde bulundu.

Büyük Britanyalı pilot, çarşamba günü Brezilya'da gerçekleştirilen  basın toplantısına katılmamış, organizatörler sürücünün kişisel sebeplerle ülkeye  gelemediğini belirtmişti.

Formula 1'de daha önce 2008 ve 2014'te zafere ulaşan Hamilton, bu  sezon ABD Grand Prix'sini kazanarak bitime üç yarış kala kariyerinin üçüncü  şampiyonluğunu ilan etmişti.

Sezonun 18. yarışı Brezilya Grand Prix'si, 15 Kasım Pazar günü TSİ  18.00'de koşulacak.

Tüm Fikstür