Samsunspor'da serbest kalan futbolcular bekleme kararı aldı

TFF 1. Lig ekiplerinden Samsunspor'da alacakları ödenmeyen 8 futbolcu serbest kaldı.

04 Ocak 2018 Perşembe - 19:06

Karadeniz ekibinde ekonomik sıkıntı devam ediyor. Alacakları  ödenmediği için 1 ay önce Türkiye Futbol Federasyonuna (TFF) başvuran  futbolculardan Hasan Hatipoğlu, Çağrı Ortakaya, Kenan Karışık, Ufuk Budak,  Abdülkerim Bardakçı, Ömer Kandemir, Göksu Türkdoğan ve kaptan Ahmet Burak Solakel  serbest kalma hakkını elde etti.
 
Tecrübeli futbolcu Hasan Hatipoğlu, Nuri Asan Tesisleri'nde basın  mensuplarına yaptığı açıklamada, futbolcular olarak bekleme kararı aldıklarını  söyledi.
 
Alacaklarının kısa sürede ödeneceğine inandığını vurgulayan Hasan,  "Biz, Samsunspor adına bir şeylerin düzene girmesini istiyoruz. Zaman ne gösterir  onu bilmiyoruz. Burası Samsunspor, çok büyük bir camianın içerisinde bulunuyoruz.  Bu kulübe bir şey olmayacağını biz de biliyoruz. Arkadaşlarımızla kendi aramızda  konuşuyoruz. İnşallah sonrası güzel olur. Şu anda gitmek gibi bir düşüncem yok.  Futbolcular olarak gönlümüzden geçen, zor günlerin bir an önce bitmesidir."  ifadelerini kullandı.
 
Samsunspor Divan Kurulu Başkanı Tarık Özdal ise, "Samsun Valisi Osman  Kaymak ile kulübün ve oyuncuların durumunu görüştük. Serbest kalan futbolcularla  görüşüp, bugüne kadar yaşanan gelişmeleri kendileriyle paylaşacağız.  Futbolcularımızdan hoşgörü ve anlayış bekleyeceğiz. Samsunspor'da kimsenin  parasının kalmayacağını söyledik. Takdir biraz da sporcu kardeşlerimizde olacak.  İşler son noktada serbest kalan futbolcuların inisiyatifine kalacak. Valimiz  Osman Kaymak, bizlere 10-15 gün içerisinde bir şeyler çözebileceğini beyan etti.  Biz de aldığımızı dağıtacağız." diye konuştu.
 
Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren de serbest kalan 8 oyuncunun  da takımla çalışmaya devam ettiğini belirterek, "Ödemeler yapıldığı takdirde  sıkıntı olacağını sanmıyorum. Kaptanlar ve arkadaşlarla görüşüyoruz.  Futbolcuların hiçbirisi buradan ayrılmak istemiyor. Samsunspor'u ve camiayı çok  seviyorlar. Buradan ayrılmak isteyen oyuncumuz olsaydı çoktan gitmiş olurlardı.  Futbolcular ve teknik ekip çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bu sorunlar  çözüldüğü takdirde yolumuza devam edeceğimizi umuyoruz." değerlendirmesinde  bulundu.
 
Zeren, transfer çalışmalarını ikinci plana aldıklarını önce mevcut  oyuncuların sorunlarını çözeceklerini sözlerine ekledi.
 
Öte yandan, kulübün denetleme kurulu, olağanüstü kongre tarihini 20  Ocak olarak belirledi. Çoğunluk sağlanamazsa kongre 27 Ocak tarihinde  gerçekleştirilecek.
 
Bu arada, Samsunspor, ikinci yarı hazırlıklarını kendi tesislerinde  sürdürdü. Teknik direktör Engin İpekoğlu yönetiminde çalışan kırmızı-beyazlı  futbolcular, ısınma koşusu, kültür fizik hareketleri ve pas çalışması yaptı.
 
  
 
 

Tüm Fikstür