Samsunspor kan kaybetmeye devam ediyor

TFF 1. Lig ekiplerinden Samsunspor'un 25 yaşındaki oyuncusu Halil İbrahim Pekşen, alacaklarının ödenmemesi nedeniyle sözleşmesini tek taraflı feshetti.

11 Ocak 2018 Perşembe - 20:14

Karadeniz ekibi, yaşadığı ekonomik sıkıntılar nedeniyle futbolcularını  kaybetmeye devam ediyor.
 
Geçen hafta alacaklarının ödenmemesi nedeniyle 5 futbolcunun takımdan  ayrılmasının ardından bugün de Halil İbrahim Pekşen, aynı sebepten sözleşmesini  tek taraflı feshederek kentten ayrıldı.
 
Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, Vali Osman Kaymak ile alacakları ödenmeyen oyuncuların görüştüğünü ve  belli bir ödeme takvimi üzerinde anlaştıklarını söyledi.
 
Bazı oyuncuların alacaklarının belirli kısmının ödendiğini aktaran  Zeren, "Henüz hiç alacağı ödenmeyen oyuncu var. Bunların içinde yabancı  oyuncularımız da bulunuyor. Birkaç gün içinde bu oyunculara da gerekli ödemeler  yapılacak. Sıkıntılarımız var ama oyuncularımız, teknik ekibimiz ve camia,  takımına sahip çıkıyor. Henüz sıkıntıları aşmış değiliz ama aşma yönünde ciddi  çalışmalar var." diye konuştu.
 
Halil İbrahim Pekşen'in ayrılış biçiminin şık olmadığını dile getiren  Zeren, şunları kaydetti:
 
"Sayın Valimiz ile futbolcular görüştü. Sayın Valimizin ödeme  teklifini kabul ettiler ama bir gün sonra Halil İbrahim Pekşen bundan cayarak  takımdan ayrıldı. Altı oyuncumuz gittiği için tabii ki acil transfere ihtiyacımız  var ama önceliğimiz mevcut oyuncuların alacaklarının bir an önce ödenmesidir.  Bunlar ödendikten sonra transfer tahtasının açılması için çalışacağız. Çünkü  bizim durumumuzda bulunan birçok takım gerekli transferlerini yaptı ama biz bu  konuda eksik kaldık."
 
Öte yandan Samsunspor, sezonun ikinci yarısının hazırlıklarını Nuri  Asan Tesisleri'nde teknik direktör Engin İpekoğlu yönetiminde sürdürdü.
 
Kırmızı-beyazlılar, 21 yaş altı takımı ile hazırlık maçı yaptı.
 

Tüm Fikstür