Şanghay teknik direktöründen Demba Ba'ya destek

Çin Süper Lig ekibi Şanghay Shenhua'nın teknik direktörü Wu Jingui, takımın Senegalli futbolcusu Demba Ba'nın Changchun Yatai ile oynanan karşılaşmada küçük düşürücü ifadelere maruz kaldığını açıkladı.

05 Ağustos 2018 Pazar - 22:54

Çinli teknik adam, ülkesinin basınına yaptığı açıklamada, Demba Ba'nın  maruz kaldığı duruma tepki göstererek, "Changchun Yatai takımından bir oyuncunun  Demba Ba için küçük düşürücü ifadeler kullandığını öğrendim. Dünyanın hiçbir  yerinde bu tip söylemler olmamalı." ifadelerini kullandı.
 
Çin Süper Lig'de farklı ülkelerden birçok futbolcunun top koşturduğunu  hatırlatan Wu Jingui, "Herkese saygı gösterilmeli. Bir daha ırkçılık olayları  yaşanmamalı." yorumunu yaptı.
 
Kariyerine Çin'de devam eden Beşiktaş ve Göztepe'nin eski oyuncusu  Demba Ba, takımı Şanghay Shenhua'nın deplasmanda Changchun Yatai ile oynadığı  maçın ikinci yarısında rakip futbolculardan Li Zhang ile tartışmaya girmişti.  Demba Ba, kendisine karşı ırkçı ifadeler kullandığı gerekçesiyle Çinli futbolcuya  sert tepki göstermişti. İki takımın oyuncuları, Senegalli futbolcuyu güçlükle  sakinleştirmişti.
 

Etiketler: Demba Ba Çin Şanghay
Tüm Fikstür