Sarıca: "Müthiş bir sezon geçiriyoruz"

Beşiktaş Sompo Japan Başantrenörü Ufuk Sarıca, "Müthiş bir maç oldu. Baştan sona tempolu, yüksek skorlu bir maçtı. İki takım da elinden geleni yaptı." ifadelerini kullandı.

16 Mayıs 2017 Salı - 23:44

 İlk dördü haftalar öncesinden garantilemelerine rağmen, disiplinden  taviz vermediklerinin altını çizen Sarıca, şöyle konuştu:
 
 "Bu maçın sonucu ne olursa olsun müthiş bir sezon geçiriyoruz. Normal  sezonu ikinci bitirmek çok daha büyük prestijdi. Dört THY Avrupa Ligi takımından  3'ünü altımıza alıyorsak, bu bizim için önemli bir derece. Yeni kurulmuş bir ekip  olarak her maçı kazanmaya oynadık. Maç içinde oyun disiplininden kopmadık. Üçüncü  periyotta, oyunun en sertleştiği noktada reaksiyon gösterdik ve hakkımız olan bir  galibiyet aldık. Rakibimiz çok zor atışları maç boyunca soktu. Sonunda kazanan  takım olduk. Şimdi de play-off etabında iyi oynayarak sezonu bitirmek istiyoruz.  Rakibimiz Gaziantep Basketbol çok tehlikeli bir takım."
 
Siyah-beyazlı takımın oyuncusu Erkan Veyseloğlu da açıklamasında,  "Sezon başında baktığınız zaman, dört  THY Avrupa Ligi takımının mücadele ettiği  bir ligde ikinci olacağımızı söyleseler, insanlar buna şüpheyle yaklaşabilirdi.  Ama biz her zaman inandık. Çok zor bir sezon oldu. İkinci olarak çok iyi iş  çıkardığımızı düşünüyorum. Bunun bilincinde çok iyi oynadık. Bu takımın parçası  olduğum için gurur duyuyorum. Önümüzde play-off var. Umarım takımımızı daha iyi  yerlere taşırız." değerlendirmesinde bulundu.
 
  

Tüm Fikstür