Şenol Güneş'ten istifa yanıtı!

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Spor Toto Süper Lig'de Kasımpaşa'ya 4-1 yenildikleri maçta zihinsel ve fiziksel dağınıklık yaşadıklarını söyledi.

22 Aralık 2018 Cumartesi - 22:21 | Son Güncelleme : 22 12 2018 - 23:31

Güneş, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, sahadan olumsuz  sonuçla ayrıldıklarını belirterek, "Rakip yaptığı atakları sonuçlandırdı, biz ise  ataklarımızı bitiremedik. Aynı zamanda çok basit goller yedik." dedi.
 
İlk yarıda yenilmeyecek golleri kalelerinde gördüklerini vurgulayan  Güneş, "İkinci yarıya iyi başladık. Penaltıyla maç kopma noktasına geldi. Oyun  da, skor da bizi tatmin etmedi. Fiziksel ve zihinsel dağınıklıklarımız olumsuz  skoru ortaya çıkardı." diye konuştu.
 
"Oynama heyecanı daha fazla olmalı"
 
İlk yarıyı 26 puanla tamamladıklarını ve bunun kendileri açısından  olumsuz durum olduğunu anlatan Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Bunu beklemiyorduk. Sezon başından beri dikkat dağınıklığı var.  Eksikler olabilir ama sahadasınız ve oynuyorsunuz. Oynama heyecanı daha fazla  olmalı. Üst seviyeye çıkan oyuncumuz yok. Attığımız ancak sayılmayan golde  oyuncumuzu da kaybettik. Bu kadar rahat gelen takıma gittiğiniz zaman  yakaladığınız pozisyonları gole çeviremeyince bu oldu."
 
Lider Medipol Başakşehir'in 9 puan gerisine düşmelerinin ardından  ligdeki şampiyonluk şanslarıyla ilgili soruyu yanıtlayan Güneş, "Diğer takımların  şampiyonluk şansı nasıl varsa Beşiktaş'ın da var. Onların iddiası varsa  Beşiktaş'ın da var. Beşiktaş, bu oyunu ve bu kadro yapısını devam ettirirse zaten  zor olur. Şartlar bizi etkilese de teslim olmamalıydık." değerlendirmesinde  bulundu.
 
Olumsuz duruma hangi konuların yol açtığı yönündeki soruya Güneş,  "Paramı alamadım, az çalıştım, az oynadım veya çok oynadım durumuyla bunu  ölçemeyiz. Ne olursa olsun olumsuzluklar sahada oynayan oyuncuyu etkilememeli,  etkiliyor. Tabii ki onlar konuşulur." ifadelerini kullandı.
 
Oyuncuların veriminin düşük kaldığına dikkati çeken Güneş, "Sorumlu  olan benim, takımı yöneten benim. Oyuncu eksik oynadı, onun eksik oynamasından  zaten ben sorumluyum." diye konuştu.
 
"Şu anda takımın başındayım"
 
Şenol Güneş, istifa edip etmeyeceği sorusu üzerine ise "Ben şu anda  görevimin başındayım. Bu maçtan sonra ilk yarı değerlendirilir, konuşulur. Ne  ligin sonucunu biliyorum ne kararları biliyorum." değerlendirmesi yaptı.
 
Takımdan gidecek veya kalacak oyuncuların yanı sıra Fenerbahçeli  oyuncular Ozan Tufan ile Şener Özbayraklı'nın durumuna değinen Güneş, sözlerini  şöyle tamamladı:
 
"Sezon başında da gidecek oyuncular vardı. Şimdi de aynı şey. Vagner  Love gitmesi muhtemel oyuncu. Zaten beklediğimizi vermedi. Ozan Tufan ile Şener  Özbayraklı bizim oyuncumuz değil, Fenerbahçe'nin oyuncusu. Burak da konuşuluyor.  Tarihi gelmeden 'Ben alacağım' demek doğru ve şık değil. Sezon başında gitmesi  gereken oyuncular vardı, kaldılar. Negredo elimizdeydi, gitmesi gereken başka  oyuncular vardı, o gitti."

Etiketler: Şenol Güneş
Tüm Fikstür