Şenol Güneş'ten önemli açıklamalar

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, takımının Çaykur Rizespor'u 4-1 mağlup ettiği maçın başında yakaladıkları fırsatları iyi değerlendirdiklerini söyledi.

29 Ekim 2018 Pazartesi - 23:25

Güneş, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, Çaykur  Rizespor'un arzulu ve saldırgan başladığını belirterek, "Rakibin 10 kişi kalması  ve golleri bulmamızın ardından, avantaj bize geçti." dedi.
 
İkinci yarıda da avantajlı olduklarını anlatan Güneş, "Bu maçta  özellikle 3 puan önemliydi. Aynı zamanda iyi oynayıp, taraftarlar ile oyuncu  ilişkisindeki olumsuzlukta mesafe almak istiyorduk. Bazı oyuncularda kırılmalar  oldu. Kartı olanların bazılarını dinlendirdik. Ancak Quaresma, beklemediğim  şekilde kart gördü." diye konuştu.
 
Daha çok gol atabilecek pozisyonlar bulduklarını kaydeden Güneş,  sözlerini şöyle sürdürdü:
 
 "Maç o tempoda oynanmadı. Nasılsa skor gidiyor havasında oynandı.  Kazanmayı hak ettik. Sayısal fazlalıkta rakibin çıkmasına izin verilmesini doğru  bulmuyorum. Bazen geriye doğru oynadık, rakibe şans verdik. Saha zemini de  bozuktu. Vida'nın sarı kartında top sekerek eline geldi. Sonuç olarak mutluyuz.  Taraftar üzgün dönmedi. Onları üzmek de bizim için olumsuz durum. Onlar  semboldür, aynı zamanda müşteridir. Sen iyi oynarsan, müşteri çok olur. Daha iyi  oynayarak bunu sağlayacağımızı düşünüyorum."
 
Oyunculara fazla tepki gösterilmemesi gerektiğine ve bundan sonra  transfer edilecek oyuncuların da aynı durumu yaşayabileceğine dikkati çeken  Güneş, "Atma mevsimi değil, kazanma mevsimi. Başkası geldiğinde de aynı şey  olabilir." ifadelerini kullandı.
 
Oğuzhan Özyakup'a destek
 
Şenol Güneş, UEFA Avrupa Ligi'ndeki Genk maçında olduğu gibi Çaykur  Rizespor karşılaşmasında da taraftarların tepkisine maruz kalan Oğuzhan Özyakup'a  sahip çıktı.
 
Oyunculara tepki göstermenin doğru olmadığını vurgulayan Güneş, "Biz  bir aileyiz. Sıkıntılarımız olabilir. Çözmezsek dışarıdan parçalanma duygusunun  önünü açarız. Zaten 1,5 senedir bu vardı. Sonuçların düştüğü yerde kaosu daha  yönetemez hale gelirsiniz. Bu doğru değil. Elimizde başkan, yönetim, teknik  heyet, oyuncular ve taraftar var." değerlendirmesinde bulundu.
 
Beşiktaş'ın geçmiş yıllara göre daha iyi durumda olduğunu kaydeden  Güneş, şunları söyledi:
 
"Tabii ki sonuçlar iyi olsun. Para da olabilir. Değerleri yok etmek  doğru değil. Aşk ile sevdayı karıştırmamak lazım. Aşk, hedefine ulaştığında  biter. Sevda ise nefesin bitene kadar sürer. Bu taraftar takıma sevdalanmış. Kötü  sonuçlarda paniğe düşüp, harcamak doğru değil. Önümüzde iki maç var. Havaya  girerek devreye kadar çalışmak lazım. Sonra kararlar verilir verilmez. Sene  sonunda da daha büyük kararlar verilir. Seyircinin mutsuz olması doğru ama bu  sonucu değiştirmiyor. Öz güveni kaybettiriyor."
 
Oğuzhan Özyakup'u Çaykur Rizespor maçında oynatarak olumsuz tabloyu  yok etmeye çalıştığını belirten Güneş, "Oğuzhan istiyor ama bir türlü üstündeki  yükü atamadı. İstediği gibi verimli olamadı. Seyircinin istediği yaratıcı  paslarda ve gidip gelmelerde eksik kaldı. Seyirciyle kopmaya başladı. Başkalarına  olmadı ama maalesef ona oldu. Güven kaybından sonra kolay değil, aşması lazım.  Güçlü karakter, yetenekle beraber büyük, güçlü olması lazım." şeklinde konuştu.
 
Genk karşılaşmasının ardından olumsuz tabloyla ilgili oyuncularla  konuştuğunu anlatan Güneş, "Taraftarların beklentisine saygı duyduklarını ve  yanıtı çalışarak vermek istediklerini konuştuk. Kazanma hırsının aklın önüne  geçmemesi lazım. Morale de ihtiyaç var." değerlendirmesinde bulundu.
 
"Yeni bir çıkışa ihtiyaç var"
 
Güneş, şampiyonluk yarışında yolun daha uzun olduğunu vurgulayarak,  "Çok puan kaybımız var. İki puan ortalamasının altına düşmemiz bize yakışan şey  değil. 26 puanın altında olmamamız gerekiyordu. Maalesef onlar oldu. İki yenilgi  de beklenen şey değil. Yeni bir çıkışa ihtiyaç var." diye konuştu.
 
Şenol Güneş, basın toplantısının sonunda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı  kutlayarak, "Cumhuriyet Bayramı hepimize kutlu olsun. Özellikle birlik  beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde, bayramlarımızın, ülkemizin kıymetini  bilelim." ifadelerini kullandı.
 
  
 
 
 
 
 

Etiketler: Şenol Güneş
Tüm Fikstür