Şenol Güneş'ten penaltı yorumu!

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Süper Lig'in ilk haftasında takımının Antalyaspor'u 2-0 yendiği maçta rakiplerine karşı üstün bir oyun sergilediklerini söyledi.

14 Ağustos 2017 Pazartesi - 1:24

Güneş, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, kazanmanın güzel  olduğunu vurgulayarak, "Oyun olarak daha tempolu oynamak istiyoruz. Hazır  değiliz, bu normal. Milli takım arasına kadar hazırlık dönemi olarak görüyorum.  Erken forma girmek de doğru değil. Oyun ve skor üstünlüğü bizdeydi. Sahanın  zemininin de kötü olması oyunu etkiledi. Seyircisi olmayan takım olarak kapanan  Antalyaspor'a karşı 2-0'lık skor olumsuz değil ama futbol adına her maçta güzel  oyun bekliyoruz. Çalışacağız." diye konuştu.
 
Kazandıkları penaltıyla ilgili eleştirilere yanıt veren Güneş, şunları  kaydetti:
 
 "Tartışmasını yapmayacağım, pozisyonu görmedim. Yakın komşumuzu  iterken, dostumuzun sıkıntısını anlamazsak terörün kucağına düşeriz. Geçen hafta  başkan bir şey söyledi dünyayı ayağa kaldırdılar. Elime bir çubuk versinler ben  de kaldırırım. Başkanın söylediklerinin altına imzamı atıyorum. Kibarca, medenice  toplantıyı yaptı. Türkiye kavga ortamı beklediği için hayal kırıklığına uğradı.  Benim elim futbolcuya gidiyor savcılığa veriliyorum. Adam öldürüyorlar bir şey  olmuyor. Biz hakem yardımıyla kazanmadık."
 
Maçtan daha önemli şeyler olduğunu anlatan tecrübeli teknik adam,  "Şehitlerimiz var. Aynı zamanda Süleyman Seba'nın ölüm yıl dönümü. 'Beşiktaş'ı  üzmeyin' sözleri tribünde vardı. Eski dostlarımızı kaybediyoruz, gençlerimizi  kaybediyoruz. Maç kazanmak güzel ama en yakın dostumun, tanıdığım büyüğüm Sunay  Akın'ın babasını kaybettik. Hastalık, terör, adam vurma olaylar. İnsan  kaybediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tüm Fikstür