20 Mayıs 2017 Cumartesi


MADEM Ata’mız 19 Mayıs’ı Gençlik ve Spor Bayramı ilan etmiş, o zaman biz de bu güzel ve anlamlı günde özellikle G.Saraylı gençleri üzmemeye gayret edelim. Gün; eleştiri, yıpratma günü değil. Gün; coşkuyu yaşayıp moral verme, artıları görme günü.
 
HATTA Dursun Özbek bile sempatik gelmeye başladı bana... Aradan 17 yıl da geçse, yapmış olduğu UEFA şampiyonluğu organizasyonu çok hoş oldu. Tebrik ediyoruz Özbek ve arkadaşlarını.
 
TUDOR’UN lig biterken gerçekleri görüp doğru 11’e yönelmesi elbette önemli artılarındandı. Çünkü bu takımda Sneijder, Podolski, Eren ve Sinan aynı anda oynamamalı. Podolski etkili sol ayağını kullanacak diye birçok maçta G.Saray 10 kişi oynadı. Defansif özelliği hiç yok, adam kovalamıyor ve hareketli bir ofansif özelliği de yok. 23 yaşındaki Sinan Gümüş’ün kumaşının iyi olduğunu, süratiyle çabuk adam geçtiğini ve çerçeveyi gördüğünde de golü bulduğunu düne kadar Türkiye zaten görmüştü. Nitekim geç de olsa Tudor bu gerçekle yüzleşti ve Gümüş’ü ilk 11’de oynatarak doğrusunu yaptı. Sağlıklı bir Sinan’da kötü de oynasa ısrar edilmeli ve süre verilmeli. 
Bugün Sinan meziyetlerindeki bir oyuncuyu almaya kalksan en az 7-8 milyon Euro bonservis ödersin. Madem elinde Sinan var neden oynatılmaz, kenara atılır olacak şey değil.
 
BRUMA SIRADANLAŞTI
 
Osmanlıspor, tüm formsuzluğuna rağmen önemli fırsatlar yakaladı. 33’te G.Saray’ın belalısı Webo güzel bir gol attı ama neden iptal edildi anlamış değilim. Gençlik bayramında genç Ali Palabıyık ve yardımcılarını da eleştirmek istemiyorum. Belki de biz ofsaytı göremedik. 
 
SON sözüm Bruma’ya. Parasını arttırmak istiyor, hatta Premier Lig’de oynamak istiyorsa, hem bencilliğini bırakmalı hem de daha çok koşmalı. Her geçen hafta sıradan bir oyuncu haline geldi.