01 Ekim 2017 Pazar


G.Saray, Igor Tudor’un skandal tercihleri ile Karabük’ü ölüp ölüp dirildiği maçta yendi yenmesine ama dün itibarıyla takım içindeki defolar tam anlamıyla ortaya çıktı. Hakem Alper Ulusoy’a geleceğim ama önce Tudor ve futbolcularla devam edelim.
 
BAK Tudor kardeş; sen, Gomis gol atacak diye haftalardır yüzüne bile bakmadığın Eren Derdiyok’u yok etmişsin, hatta toprağa gömmüşsün. Feghouli, Belhanda ve diğerleri Gomis’e gol attıracak diye yırtınırken G.Saray hayati bir 2 puan kaybedecekti.
 
GERÇEKTEN Karabüksporlu tüm futbolcuları ve Levent hocayı gönülden kutluyorum. Gomis, Mariano, Fernando ve Belhanda’nın kötü futbollarına rağmen İstanbul’da nasıl oynamaları gerektiği müthiş gösterdiler. Bu maç bu kadar heyecanlı, tempolu geçtiyse birincisi Karabüklü oyunculardır, ikincisi de olağanüstü gününde olan G.Saray seyircisidir. Seyirci hem rakibi hem de hakemi baskı altına aldı ve giden maçı döndürdü.
 
SAHANIN en iyilerinden Linnes’in çıkarılması, Eren ve Sinan’ın ısrarla kulübede unutulması, Belhanda gibi acayip riskli oynayan, yenilen ilk golde büyük hata yapan ve geldiği günden beri bal yapmayan bir oyuncuya 90 dakika tahammül etmek inanılır gibi değil. Daha önce yazdım, şimdi tekrarlıyorum; G.Saray şampiyon olamazsa tek sorumlusu Igor Tudor olacaktır. 
 
BEN, maçı bu kadar kötü okuyan ama bir o kadar da şanslı olan teknik adam çok az gördüm. Maicon hem defansta hem hücumda mükemmel işler yaptı. İlk goldeki zekası ve vuruşu, ikinci goldeki bitirişi ders olarak gösterilmeli. Serdar Aziz de her hafta üstüne koyarak devam ediyor.
 
SAÇMA KARARLARA RAĞMEN
 
VE hakem Alper Ulusoy... G.Saray sağ beki Mariano ilk ve ikinci yarıda iki penaltı yapmış olabilir, ikisi de çok kritik pozisyonlar. Verdiği penaltıda ise Yatabare topu kontrol edemiyor ve Maicon’u görür görmez kendini yere bırakıyor. İşte bu penaltı değildi. 75’ten sonra kontrolü kaybeden Alper Ulusoy’u verdiği saçma ve vermediği penaltılara rağmen, ilginçtir beğendim. Çünkü o kadar çok koştu ki yorgunluktan hatalar yaptı ama yine de bu maç bu kadar zevkli ve heyecanlı geçtiyse Ulusoy ve yardımcılarının da katkısı vardı. En azından hakem başkaları gibi art niyetli değildi.