03 December 2017 Sunday


BAŞKAN Dursun Özbek cebinden verdiği 58 milyon liralık kasa kolaylığına rağmen, Tudor aşkı yüzünden hem rezil oluyor hem de G.Saray’ı dünkü gibi zavallı bir görüntüye sokuyor. Özbek’in Tudor ısrarı, sezonun fiyasko ile sonuçlanmasına kadar gidecek. Tudor’u tanımam ve son yıllardaki yüksek egosu ve şımarıklığı nedeniyle Terim’i de sevmiyorum. Ama tek kurtuluş; Terim’in bir an önce göreve gelmesi. 
 
TUDOR, kaldığı her dakika G.Saray küçüldükçe küçülecek ve rakiplerinin dalga geçeceği, göğsündeki 4 yıldızıyla sıradan bir takım olarak kalacak. Denayer ve Belhanda haftalardır G.Saray’ı 9 kişi oynatıyor. Düşünün 54’te kritik yerden serbest atış kazanıyor G.Saray ve Maicon kullanıyor. Nerede Belhanda? Denayer’in temposu yok, kademesi yok. Ama büyük deha(!) Tudor kör olmuş göremiyor bunları.
 
MAÇ 9-1, 10-1 bitebilirdi. Üstelik Gomis 16’da Tolga’ya kontrolsüz girdi, kırmızı olması lazım ama Fırat kıyak yaptı, kart görmedi. Aynı Gomis 45’te yine Tolga’ya vurdu ve yine kart yok. 65’te Adriano’nun bileğine basıp sarı gören Gomis ilk yarıda atılmalıydı. 39’da Fernando, Oğuzhan’ın düşürdü.  Net penaltı ama yine ses yok.
 
BEYAZ BAYRAK!
 
YEMİN ediyorum; Beşiktaş kurulduğundan beri, hatta hafta içindeki 9’luk Manisa maçı dahil, bu kadar net, yüzde yüzlük gol pozisyonları yakaladığını sanmıyorum, inanmıyorum. Sadece Quaresma 3 fırsat yakaladı. Oğuzhan, Gökhan, Cenk, Medel yine kaçırdıkça kaçırdı ve maç sadece 3-0 bitti. Muslera’ya kızamıyorum çünkü bugüne kadar takımını o kadar çok ipten aldı ki. Sonunda o da dün beyaz bayrak salladı.
 
ZAVALLI G.Saray diyorum. Sebebi basit. Kulübesinde futbol özürlü Igor Tudor ve saha içinde de maçı döndürebilecek, seyirciyi heyecanlandıracak bir yıldızı yok. Gomis atacak da, Maicon kafayı vuracak da G.Saray kazanacak. Böyle futbol takımı olmaz. Belhanda sıfır, Feghouli hazır değil ve çıkmaması gereken tek adam Rodrigues 58. dakikada oyundan alınıyor. Tabelayı gördüğümde inanamadım bu değişikliğe.
 
BEN bu tip yazıları, futbolun f’sinden anlamayan Özbek-Tudor ikilisi kalmaya devam ettiği sürece daha çok yazarım.