10 Aralık 2017 Pazar


BU maça G.Saraylı futbolcular değil hakem Ümit Öztürk imzasını attı. Bu maçı G.Saray’a kendi futbolcuları değil hakem Ümit Öztürk kazandırdı. Bu maç sonrası Igor Tudor, G.Saray’da kalmaya devam edecekse bunu hakem Ümit Öztürk sayesinde elde etti. Feghouli, Yasin kırmızı kart görmediyse bu da hakem Ümit Öztürk’ün sayesinde oldu.
 
KİMSE bana, “Ne konuşuyorsun, G.Saray 0-2’den 4-2 maçı döndürdü” demesin. 43’te Miguel Lopes’in Yasin’e normal müdahalesi var ve genç hakem Ümit Öztürk çok ayıp, adaletsiz ve skandal bir kararla Lopes’i attı ve işte bu dakikada maçın tüm seyri değişti.
 
SONRASINDA da benzer skandal kararlar devam etti. Sarı kartlı Feghouli 60’ta kaleciye net faulü var ve kart yok. Yine sarı kartlı Yasin 83’te penaltı için kendini yere bırakıyor ve yine kart yok. Ama Olcan Adın, Serdar’a dokununca kart var. Sissoko’ya kart neden çıktı kimse anlamış değil. Okan Buruk kararlara itiraz edince oyundan atılıyor. Ayıp be. Tamam İstanbul takımlarını, ev sahibi takımı kollayın da bu kadar kör göze parmak sokmayın be hakem kardeşlerim.
 
İKİNCİ yarıdaki G.Saray’ın enerjisini, hırsını, rakibe 3-4 adamla basmasını, pozitif görüntüsünü de sonuna kadar alkışlıyorum.
 
MAÇIN bir başka kırılma anı da, elbette ilk 11’de olması gereken Garry Rodrigues’in 2. yarı oyuna dahil olmasıyla birlikte Akhisar’ın skoru koruma çabası içine girmesini söyleyebiliriz. Paulo Henrique sakatlanıp çıkmasa yine G.Saray zor kazanırdı.
 
GOMIS 3 MAÇLA ÖDER!
 
EVET 2. yarı büyük coşku ve heyecan vardı. G.Saraylı futbolcular da inandı, koştu ve 4 gol attı ama ben yine de hakem Ümit Öztürk’ün ölümcül hatalarının maçı sarı-kırmızılı takıma kazandırdığını düşünüyorum. Maçın en iyisi Serdar Aziz, Ndiaye, Feghouli, en kötüsü ise galibiyet golünü atmasına rağmen yine Belhanda idi. Gomis güzel bir gol attı ama Mustafa Yumlu’ya attığı yumruğun bedelini en az 3 maçla öder. İşte o yokken G.Saray çok zorlanacaktır. Ama Eren de görüldü ki iyi form tutmuş. Yani Gomis’i aratacağını düşünmüyorum.