25 Aralık 2017 Pazartesi


DURSUN Özbek, müthiş bir işe imza attı Fatih Terim’i takımın başına getirerek. Açıkçası Özbek’in Terim’i getirebileceğine hiç inanmıyordum ve bana göre 2.5 yıldaki sportif, özellikle de teknik adam seçimlerindeki başarısızlığını, bir Terim hamlesiyle başarıya çevirdi Özbek ve arkadaşları. Tudor kalsaydı, Dursun Özbek’in ocak ayında başkan seçilmesi neredeyse imkansız olacaktı ve bugün tribünlere 20 binden fazla seyirci gelmeyecekti.
 
FATİH Terim’in maçın bazı anlarında göbeğinin görülmesi de, kıyafet seçimi de, tribünleri alkışlayarak selamlaması da, eşinin büyük bir enerjiyle desteklemesi de, bazen yine hakemleri etkilemek anlamında yaptığı itirazlarını da yalan söylemeyim çok özlemişim. Terimli G.Saray yeniden şampiyonluğun en güçlü adayı haline gelmiştir.
 
HAYAT BULDU!
 
DÜN tribünlere gelen seyirciyle ve “nerede kalmıştık” sloganının reklam unsuru olarak kullanılmasıyla, yönetim, ekonomik olarak rahatladı ve ligin ikinci yarısında para basmaya devam edecek Türk Telekom Stadyumu.
 
TERİM çok akıllı bir insan. Tudor’un fahiş hatalarını birkaç hamleyle pozitife çevirdi. Denayer’i sola, Linnes’i sağa çekti. Serdar-Maicon göbekte fena değildi. Ndiaye ve Fernando bugüne kadar ki en olumlu futbolunu oynadılar. Çok top kazanıp hızlı hücuma çıktılar. Rodrigues deliciliğini Gomis’le girdiği mükemmel verkaç ve gol vuruşuyla gösterdi. 
 
FeghoulI her iki kanatta da sürpriz işlere imza attı. Muslera adeta kusursuz oynarken, Rodrigues’in yerine giren Yasin yeniden hayat buldu. Attığı kafa golü galibiyeti getirdi. Sezon başından beri Maicon’un kritik yerden neden frikik kullandığını, dün geceki olağanüstü vuruşuyla anlamış oldum. 
 
BİRİLERİ, “Göztepe çok etkisizdi, ikinci yarı sahada yoktu” diyebilir ama G.Saraylılar buna çok takılmasın. Terim’in gelmesiyle, ligimiz daha neşelenecek, heyecan katsayısı artacak, G.Saray tribünleri dolmaya devam edecek ve en önemlisi medyaya müthiş bir malzeme çıkacak. Bu durumda Beşiktaş ve F.Bahçeliler ne mi yapacak? Onu da bir sonraki yazımda yazarım. O zaman, “Hoşgeldin Fatih Hoca” diyorum.