Serhat Ulueren Aman kalbinize iyi baktırın
28 Ocak 2018 Pazar


HER şey bir yana belki de ilk defa bir futbolcunun, Gomis’in tribünlere gidip, “Para için oynamadığım doğru değil, ben takımı seviyorum” mesajı verdiğine şahit oldum. Gomis gerçekten karakterli ve efendi bir kişilik. Üstelik çok iyi profesyonel. Ve Fatih Terim’i, Gomis gibi bir silahı 81 dakika kulübede oturtması nedeniyle eleştiriyorum. Elbette Eren formda ve oynamalı ama rakip Osmanlıspor ise Eren’in yanında Gomis ilk 11’de oynamalıydı. Ve Gomis oynasaydı maç ilk yarıda bitebilirdi.

FORMDA bir G.Saray’a karşı Osmanlı 2 kişiyle direndi. Kalede Karcemarskas ve Serdar Gürler olağanüstü oynadı. Litvanyalı kaleci 82’de Gomis’in sert şutunu nasıl kurtardı anlamış değilim. Karcemarskas en az 5 top çıkardı ki, sıradan bir kaleci bunları rahatlıkla yerdi. Serdar ise iddia ediyorum şu an Türkiye’nin en etkili oyuncusu. Ne ciğer var adamda? Bir bakıyorsun sağ bek, bir bakıyorsun santrfor. Serdar’a biraz ayak uyduran olsa Osmanlıspor puan çıkarırdı dün.
 
10’da Tolga bomboş ayak koyamadı, 57’de Yasin atamadı. 74’te Yasin vurdu, kaleciden döndü, Feghouli kafayla kaçırdı. 76’da Feghouli, Karce’yi 2 defa geçemedi. 79’da Eren yine kaleciye takıldı, 82’de Gomis kaçırmadı, Karcemarskas mükemmel kurtardı.
 
HAKEM EYYAM YAPTI!
 
VE bu kaçanların yanında Feghouli ve Gomis’le 2 güzel gol buldu G.Saray. Hepsi girse 8 oluyor. Ama ya Osmanlı’nın 28’de bulduğu nizami gol verilse. Ki bu pozisyonda Numan tamamen topa bakıyor ve iyi yükselip golü atıyor. Muslera zamanlama hatası yaptı ve golü yedi ama genç Halil Umut Meler eyyam yaptı vermedi buz gibi golü.  
 
G.SARAY’DA Denayer, Mariano ve en önemlisi Rodrigues iyiydi. Selçuk ve Tolga’nın vasat, Lato’nun çok kötü oynadığı maçta, Eren ve Yasin fena değildi. İlk golde Yasin’in ortası, Eren’in asisti ve Feghouli’nin bitirmesi göze hoş geldi. Bu golü çok beğendim.
 
EKRAN başındaki ve stada gelen G.Saraylılara tavsiyem şu; Siz siz olun iyi bir kardiyologa gidip kalbinize baktırın. Tansiyon ve şeker hastalarının da maçı izlememesinde fayda var. Çünkü bu G.Saray adamı hasta da eder, mest de...