Serhat Ulueren Fatih Terim’in ölümcül hataları
19 Şubat 2018 Pazartesi


G.SARAY çok ama çok kıymetli bir 3 puan kaybederken, baş sorumlu olarak Fatih Terim’i 1’nci, Halis Özkahya’yı da 2. sıraya koyuyorum. Özellikle Terim’e hiç yakıştıramadım bu acemice hareketleri.
 
FUTBOLDAN anlamayan ve Gomis’in 7. dakikada bayıldığından haberi olmayan sıradan bir doktora, doktoru da geçtim biraz tecrübesi olan bir insana, sahadaki oyuncuları tek tek göstersek, ilk çürük raporunu Gomis’e verirdi. Doktorun da ilk söyleyeceği; “Gomisçim 2-3 gün dinlen ve mutlaka bir nöroloğa görün.” olurdu. Adamın gözlerinin feri sönmüş, aklı gitmiş, şuuru kapanmak üzere ve Fatih Hoca 101 dakika sahada tuttu Gomis’i. Gerçekten aklım almıyor. Terim gibi bilinçli ve futbolcusunun sağlığına önem veren bir teknik adamın, sahada yürüyecek hali olmayan, özellikle 94’te 2 adımdan topu kaleye gönderemeyen Gomis’i sahada tutmasına çılgınlık ve cahillik denir. Mevlana ne güzel söylemiş; “Cahilin sonunda göreceği şeyi, akıllılar önce görür.”
 
SERDAR Aziz’i ilk yarının sonunda oyundan almasına da, Feghouli’yi çıkarmasına da, en iyi sağ bek Mariano’nun kulübede kalmasına da hem anlam veremedim hem de Terim’e yakıştıramadım. Dün gerçek anlamda sınıfta kaldı Terim.
 
BIRAK ARTIK HOCAM!
 
GELELİM yıllardır maç yöneten, başına gelmedik kalmayan, her MHK’nin bir şekilde tuttuğu Halis Özkahya’nın skandal penaltı kararına. 49 yaşındayım ve hayatımda bu kadar riskli ama bir o kadar da temiz, hatta tertemiz müdahale ile kapılan topa nasıl penaltı çalındı anlamış değilim. Serdar Aziz sadece topa odaklanmış ve sakatlanma pahasına Bernard Mensah’tan topu tereyağından kıl çeker gibi çekip alıyor ve o da ne? Düüt penaltı. Bırak Halis hoca bırak artık. Böyle bir penaltı verilemez. Üstelik Serdar topu kaparken adeta blokluyor, yani top 1 cm akmamış ve olduğu yerde kalmış ve sen penaltı veriyorsun. Sarı kartlar yanlış.
 
TERİM bu hatalara devam ederse G.Saray ligi ilk 2’de bitiremez. Hakemler de artık lütfen bu kadar aptalca hatalar yapmasın.