24 Şubat 2018 Cumartesi


G.SARAYLILAR keyifle şu cümleyi kuruyordur; ‘Keşke hep Bursaspor’la oynasak...’ 5-0’lık galibiyetten 4 köşe olan G.Saraylılar’a o zaman şu müjdeyi de vermek isterim, ‘G.Saray haftaya Karabük,sonra da Konya’yı rahat yener ve böylelikle 3 maçta 9 puan toplamış olur.’ Ama ya sonrası... İşte orası biraz karışık...

SON 8 maçında 5 mağlubiyet, 3 beraberlik alan Bursaspor uzak ara ligimizin Karabük’le en kötü takımı. Düşünün rakibin en iyisi, kaleci Harun. Üstelik o bile hatalı 2 gol yedi. Batalla’nın yürüyecek hali yok. Maç aslında 38’de Ekong’un ayakta uyuması sonrası haklı olarak yediği kırmızıyla bitti. Sonrasında Ertuğrul topu Rodrigues’e kaptırdı ve skor 2-0 oldu.

GOMIS’İN Kasımpaşa’da bayılması sonrası 3 golle taraftarını selamlaması, Rodrigues’in harika pasları, golü, çalımları, Feghouli’nin kaptığı toplarla takımı ateşlemesi, Serdar’ın kusursuz oyunu ve sakarlığı üzerindeki Belhanda’nın devam eden yükselişi G.Saray adına artılardı. Özellikle Rodrigues piyasasını çok yükseltti. Olur da G.Saray şampiyon bitirirse Rodrigues en az 20 milyon Euro eder ve İspanya’ya gider. Belhanda önce Donk’u gözünden, sonra da Eren’i yine istemeden tarak kemiğinden bir avcı gibi vurdu. Donk döner de Eren ne zaman döner şüpheli. Belhanda İstanbul dışında da böyle oynarsa G.Saray’ın işi kolaylaşır.

EVET şimdilik Seyrantepe’de sıkıntı yok, Cim-Bom kazanmaya devam ediyor. Ve sezon sonuna kadar da içerde kazanabilirler. Asıl sıkıntı deplasman. Özellikle F.Bahçe, G.Birliği ve Akhisar deplasmanları G.Saray’ın ve ligin gidişatını belli edecek. Terim, Mariano ve Fernando’yu ilk 11’e döndürmeli ve Sinan’a süre vermeli.