12 Mart 2018 Pazartesi


Sinan, Linnes ve Feghouli....
 
İŞTE bu üçlü giden maçı G.Saray’a getirdi. Sadece 3 puan olarak değil belki de ligin en kritik, en anlamlı galibiyetini aldı G.Saray. Fatih Terim’i de ayrıca kutlamak lazım, yanlışından devre arasında döndüğü için. Mariano hazır değil ve tedirgin gözüküyor. Donk iyi iyi olmasına ama kapanan dirençli rakiplere karşı zorlanıyor. 
 
2. yarı dahil olan Linnes ve Sinan G.Saray’ı şahlandırdı. Adeta Selçuk ve Donk’un hatasından G.Saray maça yenik başladı. Ve her geçen dakika stres bulutları arttı Telekom’da. Gerginlik zirve yaptı. G.Saray eksik de kalabilirdi. Muslera, Serdar gereksiz itirazlarda bulundu. Ve bu gerginliğin zirve yaptığı maçı genç Umut Meler iyi yönetti. Penaltıdaki kararı kritik ama doğruydu. Her ne kadar kol vücuda yapışık gözükse de Selim topun geçişini önledi.
 
EVET Gomis büyük golcü ama bazen adamı kanser edecek kadar ağır ve lüzumsuz işler yapıyor. Penaltıdaki vuruşu aslında kötü değildi ama Serkan Kırıntılı harika uzandı. Yine de bu maç 0-1’den 2-1’e geldiyse Gomis’in katkısı yadsınamaz ama Sinan Gümüş ve Linnes adeta 3 puanı ateş çemberinden aldı. İlk golde Feghouli, Linnes işbirliği ve Sinan’ın harika ortasına Gomis’in şık kafası tribünleri ayağa kaldırdı. İşte bu gol Gomis’i de kendine getirdi.
 
Sonrasında Nagatomo’nun klas ortasına Sinan zor bir vuruş çıkardı ve bu altın gol G.Saray’a ilaç gibi geldi.
 
YETER Kİ...
 
G.SARAY’DA Fatih Terim ve oyuncular çok stresli. İşte bu tehlikeli strateji Kadıköy’de işleri zora sokabilir. Dün Volkan biraz formda olsa veya vuruşlarında dikkatli olsa ilk yarı 3-1 Konya lehine sonuçlanırdı. Sezon sonuna kadar bu stresi nasıl taşıyacak Terim ve oyuncular kestiremiyorum. Rodrigues yakın markajda tutulduğu zaman Belhanda’nın piyasaya çıkması gerekiyor ama o da hala tutuk. Bazen iyi ama dün kötüydü.
 
TEKRAR ediyorum; haftaya G.Saray, F.Bahçe’yi yenebilir, yener de. Ama bunun için streslerini kontrol altında tutmaları ve eksik kalmamaları şart. Gomis, Feghouli ve Rodrigues maçı G.Saray’a kazandırır. Yeter ki sahada 11 kişi kalsınlar.