18 Mart 2018 Pazar


MAÇIN 3 kahramanı, hadi abartmayalım 3 yıldızı var;
 
1-Fernando Muslera
2-Volkan Demirel
3-Bülent Yıldırım.
 
İLK yarısı sıkıcı, 2. yarısı heyecan fırtınası şeklinde geçen maçta G.Saray daha iyi oynadı, daha organize ataklar yaptı ama F.Bahçe daha net golleri atamadı veya Muslera izin vermedi. Her iki kaleci kusursuz oynadı. Maça çok iyi odaklandılar ve sahanın yıldızları oldu. Özellikle Muslera %100’lük 4 golü kurtardı. Muslera ve Volkan’ı yürekten kutluyorum. Hakeme sonra geliriz.
 
G.SARAY çok motiveydi ve iyi mücadele etti. 19 yıl sonra kazanabilirlerdi ama karşılarında Volkan vardı. Gomis gününde değildi, zaten iyi olsa G.Saray kazanırdı. Özellikle Rogrigues, Belhanda ve Tolga’nın vuruşlarında harika yer tuttu Volkan. Volkan’ı maçı germediği, G.Saraylı oyuncularla gereksiz uğraşıp tahrik etmediği için ayrıca tebrik ediyorum.
 
ALEX’İN ayağı pek uğurlu gelmedi. Bir gün önce basketbolda CSKA’ya son salisede kaybettiler, dün de iyi oynamayıp kazanamadılar. Yine de Alex’i özlemişiz.
 
ASLINDA ter döken, dökmeyen tüm futbolcukları ve teknik adamları da kutlamak lazım. Gereksiz itiraz olmadı, gaddar, acımasız oyuncular yoktu, herkes işini centilmence yapmaya odaklanmıştı. Bugüne kadarki en temiz, hatta tertemiz maç oldu. Ben de maşallah melek gibiyim. Şaka bir yana eleştirecek kimse yoktu ve demek ki istenirse her şey mükemmel olabiliyormuş. F.Bahçe seyircisi de bu zorlu sınavdan pekiyi noyuyla geçti.
 
MUCİZE OLACAKTI
 
SONUÇTA G.Saray istediğini, F.Bahçe ise yarışta ciddi yara aldı. Bu dakikadan sonra F.Bahçe’nin şampiyonluğu mucize olur ve yarış G.Saray ile Beşiktaş arasında geçer. Başakşehir zorlar ama ikilinin arasına giremez.
 
EVET maçın başında Skrtel, Mehmet Ekici, Şener en azından sarı kart görmeliydi ama Bülent Yıldırım “es” geçti. Yine de zorluk seviyesi yüksek derbiyi Bülent Yıldırım ve yardımcıları 10 üzerinden 10’luk yönetti. Yıldırım’la beraber Ekrem Kan ve Kemal Yılmaz maçın kontrolünü hiç kaybetmedi. Fernandao’nun kafa golündeki ofsayt kararı doğruydu. Bu derbiden bir futbolsever olarak gurur duydum.