16 Nisan 2018 Pazartesi


EVET Başakşehir maçında da çok iyi oynamadı, az pozisyona girdi ama çok akıllı oynadı G.Saray ve kazandı. Kim garanti edebilir ki bu hafta Alanya deplasmanından 3 puanı? Bence işleri zor. Alanya düştü düşecek. G.Saray zaten deplasmanda arızalı ve yine kazanamayabilir. Hadi diyelim Alanya’yı yendin, ya Beşiktaş ne olacak? Bu futbolla Beşiktaş’ı yenemezsin. Yenmek istiyorsan önce Alanya’yı yeneceksin, sonra da Gomis’in işlevselliğini artıracaksın. G.Saray nasıl rahat kazanabildi bugüne kadar? Gomis ve Rodrigues’in üstün formlarıyla.O zaman bu ikili çok iyi oynamak zorunda.
 
MARIANO kaç defa aynı yerden, üstelik sol ayakla bu gol vuruşunu yapabilir ki? Gomis sıkı markaj altında 1 pozisyon buldu, Volkan açıyı güzel kapattı ve gole izin vermedi. Lig başından beri söylüyorum, Sinan daha fazla süre almalı. Eren bir an önce forma girmeli.
 
EVET stratejik olarak çok zor bir maçı 2-0 kazandı G.Saray. Böylelikle rakibini altına alıp yeniden lider oldu. Hiç beklemezdim, Denayer ilk defa iyi oynadı. Adebayor’a nefes aldırmadı. Fatih Terim belli ki, G.Birliği karşısında yenilen son dakika golünün faturasını Maicon’a kesmiş. Bence haklı Terim. Maicon gol atacağım sevdasıyla asıl işi, defans yapmayı bazen unutuyor ve Denayer şimdilik formayı kaptı. Denayer’in iyi futbolu, Mariano ve Nagatomo’nun enerjik oyunları, Muslera’nın harika konsantrasyonu G.Saray’ın artılarıydı.
 
BU NASIL KAFA YAPISI?
 
GÖZLER Arda ve Emre’deydi. Arda 2 sarıdan atılabilirdi. Emre de sadece sarı kartla iyi yırttı. Hakem 2 taraf içinde sarı kartlarda çok cimri davrandı. Akhisar’da küfür, Telekom’da küfür. Kime mi? Arda’ya. Bu Arda kime ne yaptı ki? Giderken G.Saray’a 12 milyon Euro kazandırdı ve dün dünyalar kadar küfür yedi. Hiç hak etmedi bunları. O’na ıslık çalmak bile ayıp. G.Saray’a dönmek için her şeyi yaptı,
 
G.Saray istemedi, Terim ‘Hayır’ dedi. Zorla Başakşehir’e gitti. Atletico’da, Barcelona’da göğsümüzü kabartan Arda’ya Türk futbolseverler çok ama çok ayıp ediyor. Alkışlayacağımıza küfür ediyorlar. Bu neyin kafası anlamış değilim.