Serhat Ulueren Enlerin ve ilklerin takımı
20 Mayıs 2018 Pazar


ŞAMPİYONLUĞU en çok isteyen taraftar grubu kimdi sezon boyunca? G.Saray
 
ŞAMPİYONLUĞU en çok isteyen teknik adam kimdi? Fatih Terim
 
ŞAMPİYONLUĞU en çok isteyen futbol takımı hangisiydi? G.Saray
 
TARTIŞMASIZ en başarılı kaleci kimdi? Fernando Muslera
 
BU sezonun uzak ara en iyi golcüsü kimdi? Bafetimbi Gomis
 
O zaman G.Saray camiasını alkışlamak, kutlamak gerekiyor. Çünkü şampiyonluğu en çok onlar istedi ve sonunda elde etti. ‘En’lerin ve ‘İlk’lerin takımı G.Saray’ı ayakta alkışlamak gerekir. Bravo Fatih Terim ve aslanlarına. Bravo fedakar, özverili, çalışkan Abdurrahim Albayrak’a. Bravo bu kadar borç içindeyken bu kulübe sahip çıkan ve doğru hamlelerle hep doğru işler yapan Başkan Mustafa Cengiz’e.
 
Ve...
 
EN, en en çok isteyen, iç sahada ortalaması 40 binin üzerinde olan, 7 mağlubiyet aldığı zaman bile Atatürk Havalimanı’nı bayram yerine çeviren, hatta futbolculardan bile daha çok isteyen, inanan
G.Saray taraftarı bu 21. şampiyonluğun gerçek mimarıdır.
 
G.SARAY’A YAKIŞTI
 
F.BAHÇE taraftarı, teknik direktör Aykut Kocaman, futbolcular, başkan Yıldırım inanmıyordu, statları dolmuyordu ve şampiyon olamadılar. Çünkü hiç hak etmediler.
Başakşehir’in gücü bu kadar yetti. Yine de onları da kutlamak gerekir.
 
BEŞİKTAŞ yorgundu, yıpranıktı, 2 yıl üst üste gelen şampiyonluğun rehaveti vardı ve olamadılar. 1. haftadan dünkü maçın son saniyesine kadar en çok isteyen, arzulayan, çalışan, emek harcayan, kaybettiği zaman bile hemen toparlamasını bilen, kupa koleksiyoncusu G.Saray’ı alkışlamak lazım.
 
G.SARAY ruhu 2 yıllık aradan sonra tekrar ortaya çıktı ve bu şampiyonluk inanın en çok onlara, G.Saray’a yakıştı. Fatih Terim bir kez daha Türkiye’nin tartışmasız en değerli, en çalışkan, en karizmatik, en araştırmacı, en başarılı teknik adam unvanını kazandı.