Serhat Ulueren Terim’in kafası karışık
06 Ağustos 2018 Pazartesi


BAKIYORUM da maç sırasında sosyal medya Gomis ve Belhanda’yı yerle bir etmiş. Neymiş; bu 2 adam derhal satılmalıymış, yerlerine süper 2 golcü alınmalıymış. İsteyen var mı? Yok. Zaten istenseler G.Saray Yönetimi anında satacak ama talep var mı, hayır. Bir sezonda aldıkları para 6 milyon 700 bin Euro. Maç başına ve şampiyonluk primleriyle 8 milyon Euro’ya yaklaşıyor. Bu da demek oluyor ki bu 2 oyuncu net olarak 48 milyon TL alıyor.Bu inanılmaz rakamı da kimse onlara vermez ve G.Saray’da kalırlar. Gomis ağırdı, savruktu, yorgundu, üstelik son penaltıyı da kaçırıp takımı yakan isim oldu ama kredisi fazlasıyla var. Bu sezonu da 20 golün altında kapatmaz. Belhanda ise geçen yıldan da kötü duruyor. Yani umutsuz vaka.
 
YİNE sosyal medyada Yunus yıldız olmuş. Sol ayak iyi, çalımlar başarılı, istek, arzu 10 üstünden 10. Yeter ki havaya sokulmasın, yakınları tarafından şımartılmasın Yunus. Bana Emre Mor’u hatırlattı. Ama Emre nerede? Bilen yok.Ama ben Yunus’a güveniyorum.
 
TERİM’İN Onyekuru ve Muğdat’ı oynatmamasına şaşırdım. Ayrıca geçen sezon kaçırdığı penaltılarla az daha G.Saray’ı şampiyonluktan edecek Gomis’i son penaltıcı seçmesi hataydı. Fatih hocanın aklı, maçta değil yapılamayan transferlerde anlaşılan. Para yok, Terim de kabullenecek durumu. Yoksa G.Saray hasar almaya devam eder.
 
Bu VAR sistemi iyi güzel de Cüneyt hoca yine bildiğini okudu. 43’te Rodrigues kopmuş gidiyor, Dany arkadan düşürdü, karar kırmızı kart olmalı ama Cüneyt hocaya göre bariz gol şansı yok. Eğer bu pozisyonda,VAR’a rağmen kırmızı çıkmıyorsa bu işte bir gariplik var.
 
TEBRİKLER AKHİSAR
 
GEÇEN yılki Akhisar ve Okan Buruk olsa kupayı normal sürede kazanırlardı. G.Saray’da taşlar yerine oturur oturmasına. Hatta ligde bu sezon şampiyonluğa daha kolay ulaşabilirler ama Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olmaları mucizeye kalmış. Çok iyi kura çekmeleri lazım. Yapacak bir şey yok. Kulüp borç batağında ve taraftar da sızlanıp durmayacak. Herkes gerçekleri görmek zorunda; Türkiye’de büyük-küçük tüm takımlar iflas etmiş durumda ve kurtulmaları da en az 5 yılı bulur
 
SON söz; Akhisar geçen yıl Türkiye Kupası’nı, dün de Süper Kupa şampiyonluğunu fazlasıyla hak etti, tebrikler.