11 Ağustos 2018 Cumartesi


Açık ve net; Türk insanı olarak hiçbir şeye hazırlıklı değiliz.Tembel yapımız var. Son ana kadar beklemeyi seviyoruz ama lafa gelince her şeyi en çok ve en iyi biz biliyoruz.
 
1 - A.Gücü 6 yıl sonra Süper Lig’e çıkmış, seyirci harika. Gel gör ki Osmanlı Stadı’nın zemini rezil. Elbette TFF Başkanı Yıldırım Demirören işini gücünü bırakıp sezon öncesi zemin kontrolü yapacak değil. Peki bu TFF’de, yönetici olsun, maaşlı profesyonel olsun bir Allah’ın kulu da sezon başlamadan statları dolaşıp uygunluk ve uygunsuzluk raporu vermez mi? Beinsport’un CEO’su bu rezil zeminde nasıl maçı izleyip stadı terketmedi olacak şey değil. Ben olsam,”Bunca parayı bu zeminde maç oynansın diye mi veriyoruz” derdim.
 
2 - Bismillah, sezonun ilk maçı ve 15 dakika geç başlıyor. Kimse yayıncıyı, gazeteciyi, evine gece yarısı gitmek zorunda olan seyirciyi düşünmüyor. Neymiş trafik varmış. 2018 yılındayız ve hala trafik durumunu öğrenemiyor ve önlem alamıyorsak yazıklar olsun bizlere.
 
3 - VAR’ına da yokuna da laf söyleyeceğim ama neyse biraz sabredeyim. 7’de El Kabir’in geçerli golü de, 36’da sayılmayan golü de kritik mi kritik. Ofsayt varsa da yoksa da en fazla 15 cm’le. Peki bu VAR niye geldi? Hataları asgariye düşürmek, hak yememek için değil mi? Bifouma, Nagatomo’dan kapıyor ve Kabir’e pasını veriyor. Hakem ve yardımcı devam ettiriyor ve 3 saniye sonra gol iptal ediliyor. Yani VAR’ın başındakiler de, biz de tekrarı bile görmeden golün iptaline şahit olduk. Aklım karıştı. Hakem neye göre iptal etti? Yan hakem bayrak kaldırdı mı kaldırmadı mı bilmiyorum. Böyle VAR, mar olmaz.
G.Saray kazandı kazanmasına gitsin Kone’nin kafasını öpsün. Çünkü o golü ne Eren, ne Gomis atabilirdi. Terim’in Gomis, Belhanda, Feghouli kararını alkışlıyorum. Ama Selçuk ısrarını ve Muğdat’la Yunus’a süre vermemesini doğru bulmuyorum.
 
Açılış maçları zordur ve G.Saray deplasmanda kazanarak başladı. Ha bu futbolla ne yaparlar? Terim ve Albayrak’ın acilen form tutmaları, en önemlisi Gomis sorununu çözmeleri şart.