15 Eylül 2018 Cumartesi


NEREDEYSE 1 yılda yağacak yağmur 2 günde yağmış İstanbul’a. Üstelik zamanında mimarisi yanlış yapıldığı için çimlerin % 80’i güneş ışınlarını sağlıklı görememesine rağmen tek çim kalkmadı. Ankara’nın, İzmir’in hatta Vodafone Park’ın berbat zeminleri ortadayken böyle mükemmel atmosfer yarattıkları için Mustafa Cengiz ve stattan sorumlu yönetici Mahmut Recevik’i kutluyorum. Daha çok tebrik edilecek adam var.
 
MESELA Fatih Hoca. Trabzon’dan 2 hafta önce 4 yiyen takımı bu kadar hızlı ayağa kaldırıp, üstelik ağır şartlarda ve formda bir rakibe karşı 2. yarıda böyle ofansif ve ciddiyetle oynattığı için. 
 
MESELA Abdurrahim Albayrak. Belli ki 4 yiyen ve demoralize olmuş oyuncuları hayata döndürmek için maddi-manevi mesai harcamış. Rodriguez’i Eren’i, Muslera’yı ateşlemiş. Ama parayla ama sözleriyle. 
 
MESELA Muslera.. Hele bir ters top kurtardı ki olacak şey değil. Rakip sert orta yapıyor, Serdar kesmek isterken kalesine gönderiyor ve kontrpiyede kalmasına rağmen kornere tokatlıyor. 
 
MESELA Rodrigues.. 1 aydır yok ama belli ki iyi çalışmış ve kondisyon eksikliğine rağmen 2. yarı etkiliydi ve usta işi 2 gol attı. 
 
MESELA Linnes ve Nagatomo. İki kanat da çok başarılıydı. Asli görevleri defansı titizlikle yaparken hücumda da arkadaşlarına güzel ikramlarda bulundular. 
 
KARARLAR YANLIŞ
 
MESELA 18’lik Ozan Kabak. Başkalarını bilmem ama kabağı çok severim ve faydaları yazmakla bitmez. Ozan her takıma lazım. Penaltıda hakkı yendi. Ayağını uzattığında Diagne çoktan düşmeyi kafasını koymuştu. Aferim bu delikanlıya. 
 
VE son tebrik seyirciye. Cuma trafiğinde, bitmeyen yağmura ve Trabzon’daki farka rağmen 35 bin kişi Telekom’a geliyorsa helal olsun onlara. G.Saray seyircisi diğer takım taraftarlarına büyük ders veriyor.
 
SONUÇ G.Saray 2. yarıdaki mükemmel oyunuyla farka koştu. Yardımcı hakemleri beğendim ama sürekli VAR’a koşan Bülent Yıldırım’ın 2 VAR kararını da doğru bulmadım.