29 Ekim 2018 Pazartesi


LAMI cimi yok, kapasite meselesi bu. Kimse yenilgileri birilerine bahane etmesin. G.Saray keşke Nagatomo, Onyekuru, Muğdat gibi çalışkan ama çok becerikli olmayan oyuncuların yerine tam bir golcü alınsaydı. Gomis’i unutturabilecek bir golcü bulmak çok da zor olmasa gerek G.Saray için. Dün G.Saray kötü oynamadı. Kazandığı A.Gücü ve Antalya maçlarından daha iyi oynadı sarı-kırmızılılar. Rodrigues, Sinan, Ndiaye ve Donk çok net goller kaçırdı. Bunların yarısı gol olsa en kötü 2-2 biterdi maç.
 
Ozan 5 maçın 3’ünde penaltı yaptırmış olabilir. Aslında bu durum, form tutamayan Maicon’un, Çalık’ın suçu. Bu kadar genç bir oyuncu, Adem-Boutaib ikilisi karşısında yine de iyi oynadı. Türkiye’nin en yetenekli oyuncularının başında gelen Adem zekasını konuşturdu ve penaltıyı kaptı. Rodrigues belki yetenek olarak Adem’den bir gömlek daha önde ama futbol zekası kıt. Doğru pozisyon alamıyor ve istikrarlı değil.
 
SCHALKE maçında ağır suçlamıştım Belhanda’yı. Dün de Faslı baş dönmesi sebebiyle bıraktı. Belhanda’nın umurunda değil oynamak, oynamamak. Umrunda değil G.Saray, Türkiye. Hem küstah hem umursamaz tavrı var. Asla takım oyuncusu olamaz. Bu adama verilen her kuruş çöpe atılmış. Yönetim Belhanda’dan ocak ayında kurtulmalı. Feghouli’den de kurtulabilirlerse kaymaklı kadayıfı olur. Bu iki adamın yıllık maliyeti, vergiler ve stopajla 100 milyon lira. Bugün bırakın 100 milyon lirayı 1 milyon lira bile çok kıymetli her kulüp için.
 
KIYASIYA YARIŞ
 
YAZIMI şu iddiayla bitirmek istiyorum. Yerden yere vurulan ve kredisi çabuk tükenen Ali Koç, takımın başında Aykut Kocaman’ı tutsaydı F.Bahçe çok rahat şampiyon olurdu. Şenol hoca zaten havlu atmış durumda. Fatih hoca da eski havası ve gücünden uzak. Yıllar akıp gidiyor ve yıllara meydan okumak hep kolay olmuyor. 
 
PARASIZLIK, kadro kalitesi, hep aynı adamları görmek, gereksiz diyaloglar Terim’in motivasyonunu düşürmüş. İşte motive bir Aykut Kocaman, F.Bahçe’yi zirveye taşırdı. Ama Ali Koç bu fırsatı kaçırdı. Bu sezon, biraz para bulabilirler, Devler Ligi’nde de yol alabilirse G.Saray ile Başakşehir arasında kıyasıya bir kapışma izleriz.