Sivasspor'da futbolcular, öğrencilerle buluştu

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor'un Brezilyalı futbolcuları Robinho ve David Braz ile takım kaptanı Ziya Erdal, Vali Bekir Aksoy İlkokulunda oluşturulan "Sivasspor Köşesi"nin açılışını yaptı.

AA 20 Aralık 2018 Perşembe - 13:26

Okul girişinde öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan futbolcular,  daha sonra söyleşiye katıldı.
 
 
Takım kaptanı Ziya Erdal, bir öğrencinin, "Türkiye'de en çok  etkilendiğiniz stat hangisi?" sorusuna, "Türkiye'de atmosferi çok büyük olan  statlar var. BJK İnönü Stadı'nın eski hali ve Eskişehir Stadı" cevabını verdi.  Erdal, unutamadığı maç sorusunu ise, "Çok maç var. Fenerbahçe ile yaptığımız bir  maç vardı. 50 bin kadın ve çocuk önünde oynamıştık. O değişik bir maçtı."  şeklinde yanıtladı.
 
Brezilyalı yıldız oyuncu Robinho, takım içinde en iyi anlaştığı  oyuncuların sorulması üzerine, okula birlikte geldiği Ziya Erdal ve David Braz'ı  gösterdi. Bir başka öğrencinin, Video Yardımcı Hakem (VAR) sistemi hakkındaki  görüşünü istediği Brezilyalı oyuncu, "VAR'dan hoşlanmıyorum. Çünkü gol attığım  zaman sevinemiyorum, hakemin kararını bekliyorum." diye konuştu.
 
David Braz ise takım içindeki en iyi oyuncuların kim olduğu sorusuna,  "Robinho, Ziya Erdal ve Emre Kılınç." şeklinde cevap verdi.
 
Futbolcular, söyleşinin ardından öğrencilerle fotoğraf çektirip, imza  dağıttı.
 
 
  
 

Etiketler:
Tüm Fikstür