Soldado Fenerbahçe'den ayrıldığını açıkladı

Fenerbahçe'de sözleşmesi sona eren Roberto Soldado, takımdan ayrıldığını açıkladı.

02 Haziran 2019 Pazar - 15:00

Fenerbahçe'de yaprak dökümü sürüyor. Sarı-lacivertlilerde Valbuena'nın ardından Roberto Soldado da takımdan ayrıldığını resmen açıkladı. 
 
İspanyol golcü sosyal medya hesabından duygusal bir mesaj yayınladı. Fenerbahçe döneminin buraya kadar olduğunu belirten tecrübeli isim, çok büyük bir üzüntüyle İstanbul'dan ayrıldığını dile getirdi.
 
Soldado'nun ayrılık açıklaması şöyle:
 
Fenerbahçe dönemim buraya kadarmış. Bu ailenin içinde olmak benim için muhteşem bir onurdu. Bu kulübün, kesinlikle Türkiye'nin en büyük kulübünün parçası olmuş olmanın büyük gururuyla buradan ayrılıyorum. Gidiyorum, ama bu bir elveda değil! Kesinlikle döneceğim, bir kez daha Fenerbahçe formasını giyip tribünden futbolculara destek verecek, onlara tezahüratlar yapacak, bütün taraftarlarla omuz omuza zıplayacağım. Asla unutmayacağım bir tecrübe yaşadım, içinde çok güzel anlar barındıran ama maalesef bazı üzüntülü anlar da olan. Ama her zaman sorumluluk alarak, ileriye gitmeye çalışarak. Başta başkanımız olmak üzere tüm yöneticilerimize, birlikte çalıştığım tüm antrenörlere teşekkür ederim. Bu kulübün işleyişinin tam da olması gibi devam etmesini sağlayan tüm çalışanlara teşekkür ederim. Evimden binlerce kilometre uzakta, kendimi evimde hissettim. Beni her zaman yüzünüzde bir gülümsemeyle karşıladığınız, en iyisini yapabilmem için destek ve moral verdiğiniz için teşekkür ederim. Ailemle beraber gidiyorum, gözümüzde yaşlarla ve çok büyük bir üzüntüyle. Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul gibi bir şehirde yaşama fırsatı yakaladım. Türkiye'ye ve tüm insanlarına ayrıca teşekkür ediyorum. Gittiğim her yerde bana ilgi gösterdiniz, bana bir kralmışım gibi davrandınız. Bu iki yılda hayatım boyunca asla unutmayacağım harika insanlarla tanıştım. Takım arkadaşlarımı da unutmuyorum, mükemmel insanlardan kurulu bir grup, birçok dost. İki mükemmel yıl süren bir yolculuk oldu. Önümüzdeki yıllar için en iyisini diliyorum. Fenerbahçe'nin geleceğinin çok parlak olacağından hiçbir şüphem yok. Sizlerin desteğiyle Fenerbahçe hak ettiği yerlere en kısa zamanda dönecektir.
 
Sonsuza kadar Fenerbahçe! 

Etiketler:
Tüm Fikstür