Sosa Süper Lig'e dönüyor!

Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk, Milan'da forma giyen eski Beşiktaşlı futbolcu Jose Sosa'yı şartlar uygun olması durumunda transfer edebileceklerini söyledi.

09 Haziran 2017 Cuma - 18:53

Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali  Şafak Öztürk, Milan'da forma giyen eski Beşiktaşlı futbolcu Jose Sosa'yı şartlar  uygun olması durumunda transfer edebileceklerini söyledi.
 
Öztürk, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Genel Kurulu'nun  ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni sezonda şampiyonluğa  oynayabilecek bir takım kurmak istediklerini belirtti.
 
 Spor Toto Süper Lig'de 2016-2017 sezonunu 5. bitirdiklerini hatırlatan  Öztürk, kulüp tarihinin en iyi derecesini elde ettiklerine dikkati çekti.
 
 Öztürk, başarı noktasında istikrar yakalamaları gerektiğini  vurgulayarak, "Kötü başlamamıza rağmen sezonu çok iyi yerde bitirdik. Rekorlar  kırıldı. Kötü durumdan buraya gelmek güzel bir örnek teşkil etti aslında. Gelecek  sezon hedeflerimiz daha büyük. Şampiyonluk yarışında olabilecek bir takım  oluşturmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.
 
 Kulüp modelinin, 2016-2017 sezonunu şampiyon tamamlayan Beşiktaş'ın  ardından ikinci sırada bitiren Medipol Başakşehir'den farklı olacağının altını  çizen kırmızı-beyazlı kulübün başkanı, şöyle devam etti:
 
 "Kulüp ve şehir dengesine göre biraz daha farklı bir model olacak.  Medipol Başakşehir sonuçta baktığımızda semt takımı. Seyirci oranı çok yüksek  rakamlarda değil. Seyirci potansiyelimize inanıyoruz. Şehrin başarılı altyapısına  inanıyoruz. Daha hızlı bir dönüşüm planlıyoruz."
 
 
   - "Milan ile iletişime geçtik"
 
  Öztürk, şampiyonluk hedefi doğrultusunda güçlü bir kadro kurmak için  çalışmaların devam ettiğini ifade etti.
 
 Transfer çalışmaları hakkında bilgi veren Özürk, Arjantinli orta saha  oyuncusu Sosa konusunda ise "Milan'la genel oyuncular hakkında bir iletişimimiz  oldu. Özellikle Sosa üstüne bir şey yok." dedi.
 
    Öztürk, "Sosa transferi gerçekleşebilir mi?" sorusu üzerine ise  "Durumlar, şartlar, müsait olursa olabilir. Bakarız." yanıtını verdi.
 
    Teknik direktörleri Rıza Çalımbay ile de yola devam edeceklerinin  altını çizen Öztürk, "sıkıntı yok" şeklinde görüş aktardı.
 
 
    - "Birlik ve beraberlik önemli"
 
 
    Ali Şafak Öztürk, Ankara'da gerçekleştirilen TFF Olağan Genel Kurulu  hakkında da değerlendirmelerde bulundu.
 
    Genel kurulun gayet güzel bir ortamda geçtiğini dile getiren Öztürk,  TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in konuşmasında altını çizdiği birlik ve  beraberliğin, Türk futbolu için önemli olduğunu vurguladı.
 
    Öztürk, "Şu an birlik ve beraberlik var ama bazı şeyler daha iyi de  olabilir. Çok karamsar bir tablo görmüyorum açıkçası. İleride iyi olacaktır ama  şu an kısa dönemde milli takımda sıkıntılar var. Uzun dönemli projeler üzerine  konsantre olunması gerektiğini düşünüyorum." yorumunu yaptı.
 
    Arda Turan olayı hakkında da açıklamalarda bulunan Öztürk, "Arda, çok  değerli bir oyuncu. Kişisel olarak tanıyorum, karakterli bir oyuncu. Takdir  ettiğim bir insan. Baktığımız zaman, Fatih Hoca, Yıldırım Başkan da kendilerini  kanıtlamış insanlar. Oradaki senaryoyu tam bilmediğim için yorum yapmam çok doğru  olmaz." diye konuştu.

Tüm Fikstür