Süper Lig ekibinin yeni hocası belli oldu!

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kardemir Karabükspor'da teknik direktör Zoran Barisic'in sözleşmesini tek taraflı feshetmesi sonrası, Erkan Sözeri ile bir yıllık anlaşma sağlandı.

14 Haziran 2017 Çarşamba - 18:42 | Son Güncelleme : 15 06 2017 - 0:09

Kardemir Karabükspor Kulübü Başkanı Hikmet Ferudun Tankut ile teknik  direktör Erkan Sözeri, bir restoranda gazetecilere açıklamalarda bulundu.
 
Geride kalan sezona Igor Tudor ile başladıklarını hatırlatan Tankut,  "Kendi isteğiyle, Galatasaray'a gitmek üzere bizden ayrılmıştı. Sonra Zoran  Barisic'le anlaştık. Barisic, 8 Haziran itibarıyla tek taraflı fesih hakkını  kullanarak, kulübümüzle ilişkisini kesmiştir." dedi.
 
Yeni sezon için teknik direktör Erkan Sözeri ile anlaştıklarını  açıklayan Tankut, şöyle konuştu:
 
"Erkan Sözeri çok uzun zamandır tanıdığımız bir hocamız. Son 12 yıldır  sürekli takip ediyorum. Her gittiği takımda sürekli görüştüğümüz bir hocamız.  Geçen sene, hiç tanınmayan Igor Tudor'un Türkiye'ye gelip yakalamış olduğu  başarıyı, bir Türk teknik direktör olarak Erkan Sözeri de tekrarlayabilir.  Hocamızın Kardemir Karabükspor'da büyük başarılara imza atacağına inanıyorum.  Kardemir Karabükspor'u inşallah önümüzdeki sezon çok daha iyi bir noktaya  taşımanın gayreti içerisinde olacağız."
 
Takımda sözleşmesi biten Dejan Lazarevic, Ermin Zec ve Ercüment  Kafkasyalı'yla anlaşma yapmadıklarını, sadece Kerim Zengin ve İlhan Depe ile  anlaşacaklarını vurgulayan Tankut, "Devre arasında, Bucaspor'dan kaleci Çağlar  Şahin Akbaba ile daha önce anlaşmıştık. 17 Haziran itibarıyla transfer dönemi  başlayacak. Şu an görüştüğümüz bazı oyuncular var. Resmi imza atmadık. Birkaç  noktaya transfer  yapmayı hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.
 
 Sözeri: "Takdir gören bir takım oluşturacağız"
 
 Teknik direktör Erkan Sözeri, anlaşmanın iki taraf için de hayırlı  olması temennisinde bulunarak, her teknik adamın çalışmak isteyeceği bir camiaya  geldiğini aktardı.
 
 Kardemir Karabükspor'u üst sıralara taşıma hedefleri olduğuna dikkati  çeken Sözeri, "Kamuoyu tarafından takdir gören bir takım oluşturacağız. Pozitif  mücadele içerisinde olacağız. Bundan kimsenin endişesi olmasın."  değerlendirmesinde bulundu.
 
Süper Lig ile diğer ligler arasında hem ekonomik hem de sosyal anlamda  çok farklılıklar olduğunu vurgulayan Sözeri, şunları kaydetti:
 
"Geçen sene izlediğim kadarıyla, taraftarı biraz az gördüm. Bu  tribünleri daha dolu görmek bizim elimizde. Pozitif futbol ve mücadeleyle  halkımızı maçlara çekeceğiz. Benim yapımda mücadele, hırs, azim var. Başarıya  açlık var. Allah'a şükür emeğin, performansın karşılığıyla buraya geldik. Büyük  bir camiaya geldiğimin bilincindeyim.
Ekibimle, yönetimimizle beraber çok güzel  işlere imza atacağız, Bunun da sözünü rahatlıkla verebilirim. Bugüne kadar  yaptık, bundan sonra da Kardemir Karabükspor'da bu başarımızı devam ettirmek en  büyük amacımız. Bu konuda kendimden çok eminim."
"Bu camiaya yakışır bir performans göstereceğimizden kimsenin şüphesi  olmasın." ifadelerini kullanan Sözeri, "Çok güzel günler bizi bekliyor. Bundan  emin olarak konuşuyorum. Trabzonspor, Fenerbahçe, Gençlerbirliği, Gaziantepspor,  Göztepe gibi takımlarda forma giydim. Antrenörlük geçmişimde tabiri caizse  basamak basamak geldim. İş disiplininin olduğu yerde başarının kaçınılmaz  olduğunu biliyorum. Burada çok başarılı olacağız, çok başarılı günler göreceğiz."  diyerek sözlerini tamamladı.
 

Tüm Fikstür