Süper Lig maçları Digiturk'te

TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig müsabakaları yayın haklarının devri için düzenlenen ihale, Türkiye Futbol Federasyonunun Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yapıldı.

21 Kasım 2016 Pazartesi - 10:00 | Son Güncelleme : 21 11 2016 - 10:54

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2017-2018, 2018-2019, 2019-2020, 2020-2021 ve 2021-2022 futbol sezonları TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig Müsabakaları Yayın Haklarının devri için düzenlenecek ihale, bugün saat 10.00'da Türkiye Futbol Federasyonu'nun Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde başladı.
 
Yayın ihalesiyle ilgilenen kuruluşların, TFF Mali İşler Direktörlüğü'nden şartname alma süreleri 18 Kasım Cuma günü saat 17.00'de sona erdi. İhale öncesinde, teklifler kapalı zarf içerisinde Yayın İhalesi Komisyonu'na ve hazır bulunacak notere teslim edilecek.
 
Yayın İhalesi Komisyonu Başkanı Hüsnü Güreli, ihale şartnamesini 5 kuruluşun aldığını ancak ihalede 2 kuruluşun hazır bulunduğunu açıkladı.
 
İhaleye giren kuruluşlar Digitürk ve Turkcell.
 
Kapalı zarfla verilen teklifler İhale Komisyonu Başkanı Hüsnü Güreli tarafından açıldı ve hukuki olarak uygunlukları kontrol edildi.
 
Türkiye Futbol Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören, 500 milyon dolara tüm paketi Digitürk'ün aldığını açıkladı.
 
İhaleyi kazanan Digiturk, 2017-18 sezonunda itibaren 5 sezon boyunca tüm paketlerin yayın hakkına sahip oldu.
 
Digiturk'ün aldığı D Paketi'nin içeriği: 
 
-Süper Lig
-1. Lig
-Yurtdışı satışı
-Radyo
-Özet, Bant
-Mobil
 
 
Göksel Gümüşdağ: Hayırlı olsun
 
"Bugün 600 milyon dolar dediğimiz hedef rakamı yakalamış durumdayız. KDV dahil bu rakama ulaştık.Kulüpler açısından önümüzdeki yıl %50'ye yakın oranda bir artış oldu. Bu Türk futbolu için tarihi bir artıştır. Yayın ihalesini kazanan kuruluşu tebrik ederim."
 
TFF Başkanı Yıldırım Demirören de kısa bir açıklama yaparak; "Ekonomik olarak altıncıyız ama futbol olarak değiliz. Futbol olarak da oraya gelmemiz gerekiyor" dedi. 
 
 
"Türk futbol ailesi için çalışacağız"
 
Digitürk CEO'su Yousef Al Obaidly ise şöyle konuştu:
 
"Türk futboluyla iyi bir ilişki içinde olacağımız için çok heyecanlıyız.BeinSport olarak 5 kıtada 40 ülkede yayın yapıyoruz. Türk futbolu kazandı. Abonelerimize iyi bir ürün sunmak için daha çok çalışacağız.Teknoloji yatırımlarımıza devam edeceğiz. Türk futbol ailesi için çalışacağız. Türk futbolu bunu hak ediyor."

Tüm Fikstür