Tamer Tuna: "İlk 5 haftada 10 puan önemli"

Süper Lig'de Gençlerbirliği'ni 3-2 mağlup eden Göztepe'nin teknik direktörü Tamer Tuna, "5 haftalık periyotta 10 puan çıkarmak önemliydi ama ligin daha başı. Daha iyi olmamız gereken çok yönümüz var." dedi.

17 Eylül 2017 Pazar - 23:17

Tuna, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, bugün iç sahada  taraftarlarla buluşmanın oyun içinde zaman zaman baskı oluşturduğunu, maçın  başında taraftarların "isyan marşı"nı söylediğinde tribüne çıkıp onlarla birlikte  bu marşı söyleme düşüncesinde bile olduğunu söyledi.
 
Rakibin orta sahada baskının kendilerini zorladığını aktaran Tuna,  şöyle konuştu:
 
"Maç 2-0 olduktan sonra coşkuyu ve kontrolü sağlamamız gerekiyordu.  Bizi iten taraftarımız var, coşkuyla çok adamla hücum yaparken savunma yönünde  eksiklerimiz vardı. Oyuncuların sorumluluklarını, disiplinini tebrik ediyorum. 5  haftalık periyotta 10 puan çıkarmak önemliydi ama ligin daha başı. Daha iyi  olmamız gereken çok yönümüz var. Pas yüzdesinin düşük olması bizden de  kaynaklandı."
 
Tuna, geçen seneden daha zor bir ligin olduğunu dile getirerek, "Oyun  coşkumuzu biraz daha yaratıcı ya da kontrollü gerçekleştirmemiz gerekiyor." dedi.
 
Hakemler hakkında hiç konuşmadığına değinen Tuna, "Oyunda kalmak  istiyorum. Hatalar çok var, biz de teknik hatalar yapıyoruz. Hakemin sonuca etki  eden hatası görmedim." diye konuştu.
 
Gençlerbirliği cephesi
 
Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal, böyle bir seyircinin  önünde oynamanın çok zevkli olduğunu, seyircisiz maçla seyircili müsabaka  arasındaki farkın bu karşılaşmada ortaya çıktığını kaydetti.
 
 İki takımı da tebrik eden Bakkal, mazeret olarak değil ama hakemin  bazı kararlarının sonucu etkilediğini ileri sürdü. Bakkal, müsabakadan sonra  hakemin Jahovic'in pozisyonunu göremediğini ve özür dilediğini söyledi.
 
Yedikleri ikinci golün de ofsayt olduğunu anlatan Bakkal, şöyle  konuştu:
 
"İstekli ve coşkulu bir oyun ortaya koyduk. Göztepe'ye yarı sahaya  geçirmedik. Biz 112 kilometre koşmuşuz, Göztepe 107 kilometre. Lig uzun bir  maraton. İstekli oyundan çok memnunum.  İstekli oyundan çok memnunum eğer  yürekler yanmaya başladıysa bir şeyler iyi olmaya başlamıştır."
 
  
 

Tüm Fikstür