Tarihi transfer gerçekleşti! Tam 222 milyon euro...

İspanya 1. Futbol Ligi (La Liga) ekiplerinden Barcelona, 222 milyon avroluk rekor bonservis bedeli karşılığında Brezilyalı yıldız Neymar'ı Paris Saint-Germain'e gönderdiğini duyurdu.

03 Ağustos 2017 Perşembe - 20:03 | Son Güncelleme : 03 08 2017 - 23:00

Kulüpten yapılan açıklamada, Neymar'ın yasal temsilcilerinin öğle  saatlerinde kulübe gelerek Brezilyalı futbolcunun sözleşme fesih bedeli 222  milyon avroyu ödediğini açıkladı.
 
Açıklamada, söz konusu yüksek miktar nedeniyle doğabilecek disiplin  yükümlülüklerinin belirlenebilmesi amacıyla transfer ayrıntılarının UEFA'ya  iletileceği belirtildi.
 
Bu transferin ardından Neymar, açık ara farkla dünyanın en pahalı  futbolcusu konumuna geldi. Daha önceki rekor, Manchester United'ın 2015-16  sezonunda Juventus'tan 105 milyon avro bonservis bedeli karşılığında transfer  ettiği Fransız futbolcu Paul Pogba'ya aitti.
 
Barcelona tarafından dün yapılan açıklamada, 25 yaşındaki futbolcunun,  aynı zamanda menajeri de olan babasıyla kulübe geldiği ve ayrılma kararını  yöneticilere ilettiği kaydedilmişti. Günün sabah saatlerinde Neymar'ın avukatı,  222 milyon avroluk sözleşme fesih bedelini ödemek istese de İspanya 1. Futbol  Ligi (La Liga) yönetimi buna izin vermemişti.
 
  
 
    

Etiketler: Barcelona Neymar PSG
Tüm Fikstür