Tecrübeli teknik direktör ayrılık sinyali verdi!

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor'un teknik direktörü Fuat Çapa, siyah-kırmızılı kulübün kongre sürecinin en kısa zamanda sona ererek belirsizliklerin ortadan kalkması gerektiği belirtti.

09 Ocak 2019 Çarşamba - 19:21 | Son Güncelleme : 09 01 2019 - 19:23

Çapa, kulübün internet sitesinden yaptığı açıklamada, Antalya kampında  futbolcuları hem fiziksel hem de mental olarak eğitmeye çalıştıklarını aktardı.
 
Eskişehirspor'un önünde belirsizliklerle dolu bir sürecin bulunduğuna  değinen Çapa, "2018 yılı bizim için çok kötü geçti ancak 2019'un güzel geçmemesi  için hiçbir sebep yok. Ligde kalarak geleceğin inşasını devam ettirebiliriz.  Elimizde bir oyuncu kadrosu var ve bu kadroyla başarı sağlamaya çalışacağız.  Takımın başarılı olmasına Eskişehir kentinin çok ihtiyacı var. 17 maçımız var ve  ikinci devrenin ilk yarıya göre çok daha zor geçeceğini hepimiz biliyoruz."  ifadelerini kullandı.
 
Bu nedenle kongre sürecinin en kısa zamanda sona ererek kulüpteki  belirsizliklerin ortadan kalkması gerektiğin vurgulayan Çapa, şunları kaydetti:
 
"Belirsizlikler sürecekse devam etmenin anlamı yok. Bir devre tamam  yaptık ettik ama ikinci devre de bu şekilde devam edemeyiz. Artık çok yorulduk.  Gücüm de kalmadı. Biz sonuna kadar mücadele edeceğiz ama görmek istediklerimizi  yaşayacağımız konusunda kesin bir şey söyleyemeyiz. Hayaller ile gerçekleri  görerek yolumuza devam etmemiz gerekiyor."
 
Fuat Çapa ayrıca Eskişehir'in yetkililerinin ve camiasının takıma  sahip çıkması gerektiğini sözlerine ekledi.
 
Eskişehirspor Kulübünün olağanüstü seçimli genel kurulu, 27 Aralık  2018'de yeterli çoğunluk sağlanamadığı için yapılamamış, 3 Ocak 2019'da  gerçekleştirilmesi kararlaştırılan kongre, başkan adayı çıkmaması üzerine 18 Ocak  Cuma gününe ertelenmişti.
 
  
 

Etiketler:
Tüm Fikstür