TFF Başkanı Demirören: "EURO 2020'ye katılacağımıza inancımız tam"

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, A Milli Futbol Takımı'nın UEFA Uluslar B Ligi 2. Grup maçlarına Trabzon'da Rusya ile başlamasının ayrı bir anlam taşıdığını belirtti.

06 Eylül 2018 Perşembe - 10:12

Rusya ile yarın yapılacak karşılaşma için hazırlanan maç kitapçığında  açıklamaları yer alan Demirören, belirlenen yeni hedeflere ulaşmak adına bu  müsabakanın önemli olduğunu ifade etti.
 
"Köklü kültürüyle futbol tarihimizde ayrı bir yeri olan Trabzon'da 7,5 yıllık aradan sonra milli maç oynamanın gururunu yaşıyoruz."  ifadesiyle açıklamasına başlayan Demirören, şunları kaydetti:
 
"A Milli Takımımız, üllkemizin en modern statlarından Şenol Güneş  Spor Kompleksi'nde yeni bir yolculuğa çıkıyor. UEFA'nın yeni organizasyonu  Uluslar Ligi maçlarımıza, UEFA EURO 2024 ev sahipliği aday şehirlerimizden Trabzon'da ve dost ülke Rusya karşısında başlamak ayrı bir anlam taşıyor.  Teknik direktörümüz Mircea Lucescu yönetiminde belirlediğimiz yeni hedeflere  ulaşmak için bu maçta Trabzonlu futbolseverlerin eşsiz desteğine çok  ihtiyacımız olacak. Eminim ki tribünlerimizde emsalsiz bir birlik ve beraberlik  örneği sergileyeceğiz, milli ruhumuzun gücünü bir kez daha bütün dünyaya göstereceğiz"
 
Genç futbolculara gösterilecek sabrın başarının altın anahtarı olduğunu aktaran Yıldırım Demirören, "Onların enerjisi ve tecrübeli oyuncularımızın katkısıyla son maçlarımızda özlenen milli takımın yolda olduğunu gördük. Gurur duyacağımız başarıların ilk halkasına Rusya önünde  imza atacağımıza, bu yolun sonunda EURO 2020'ye katılacağımıza inancımız tam.  Bu maç vesilesiyle ülkemizde bulunan Rusya Futbol Federasyonu delegasyonu,  teknik heyet ve futbolcularına Türkiye'ye hoş geldiniz diyor, kendilerini  ağırlamaktan dolayı onur duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Tüm futbolseverleri ay-yıldızla buluşmaya davet ediyor, keyifli bir maç akşamı diliyorum."  ifadelerini kullandı.
 
  
 

Etiketler: