TFF'den flaş karar! Başkanlar PFDK'ya sevk edildi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği, Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu ile Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu'nu tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna (PFDK) sevk etti.

AA 26 Haziran 2020 Cuma - 0:06 | Son Güncelleme : 26 06 2020 - 0:20

TFF'den yapılan açıklamada, Süper Lig'in 28. haftasında Aytemiz  Alanyaspor ile Trabzonspor arasında oynanan maçın ardından yaşanan olaylarla  ilgili iki kulübün başkanı ile yöneticilerinin PFDK'ye sevk edildiği belirtildi.
 
Ahmet Ağaoğlu'nun sportmenliğe aykırı hareketi, talimatlara aykırı  hareketleri ve sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle tedbirli olarak  disipline gönderildiği aktarıldı.
 
Hasan Çavuşoğlu'nun ise sportmenliğe aykırı hareketleri ve  sportmenliğe aykırı açıklamaları sebebiyle PFDK'ye sevk edildiği kaydedildi.
 
Ayrıca Trabzonspor'dan 3, Alanyaspor'dan ise 2 idarecinin tedbirli  olarak disiplin kuruluna gönderildiği belirtildi. Bordo-mavili kulüpten Ertuğrul  Doğan, Yusuf Hayırlıoğlu ve Emin Kahraman, turuncu-yeşilli kulüpten de Fatih  Göçmenoğulları ile Muhammet Abdulkadir Ak'ın PFDK'ye sevk edildiği aktarıldı.
 
 
Aytemiz Alanyaspor müsabakasında kırmızı kart gören Trabzonspor'un  İranlı oyuncusu Majid Hosseini'nin de kural dışı hareketi gerekçesiyle tedbirli  olarak disiplin kuruluna gönderildiği kaydedildi.
 
Öte yandan, Trabzonspor ve Aytemiz Alanyaspor'un da saha olayları  nedeniyle PFDK'ye sevk edildikleri belirtildi.

Tüm Fikstür