TFF'den Kosova ziyareti

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan Vekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı ile TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş, Kosova'da ziyaretlerde bulundu.

06 Temmuz 2018 Cuma - 21:00

TFF'den yapılan açıklamada, Kosova'nın başkenti Priştine'de  gerçekleşen ziyaretler kapsamında Servet Yardımcı ve Kadir Kardaş'ın ilk olarak,  9 Haziran'da vefat eden eski Kosova Futbol Federasyonu Başkanı Fadıl Vokrri'nin  mezarına gidip, oğlu Gramoz Vokrri'ye başsağlığı dileklerinde bulunduğu  aktarıldı.
 
İkilinin sonrasında Kosova Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel  Kurulu'na katıldığı kaydedilirken, Servet Yardımcı'nın UEFA adına burada yaptığı  konuşmasında, "Fadıl Vokrri ile birbirimizi kardeş gibi severdik. Kendisine  Allah'tan rahmet diliyorum. Benim için zor görev ama Kosova'da olmaktan çok  mutluyum." dediği belirtildi.
 
Yardımcı'nın ayrıca, Fadıl Vokrri'nin Kosova futboluna büyük hizmetler  verdiğini dile getirip, "80 milyon kardeşinizden sizlere selam getirdim. Türkiye  ve Kosova kardeştir." ifadelerini kullandığı paylaşıldı.
 
Öte yandan, Kosova Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu  sonucunda Agim Ademi'nin başkanlığa seçildiği kaydedildi.
 

Etiketler: TFF Kosova Kadir Kardaş
Tüm Fikstür