Thibault Moulin:"Türk ligi Avrupa seviyesinde"

Spor Toto Süper Lig takımlarından MKE Ankaragücü'nün yeni transferlerinden Thibault Moulin, ligde birçok kaliteli takım bulunduğunu belirterek, "Türk ligi Avrupa seviyesinde." dedi.

08 Eylül 2018 Cumartesi - 11:25

(AA)
 
Moulin, adaptasyon süreci, hedefleri ve Türk futboluyla ilgili AA  muhabirine açıklamalarda bulundu. Bonservisi Yunanistan'ın PAOK Kulübünde bulunan  28 yaşındaki Fransız futbolcu, MKE Ankaragücü'ne geldiği için mutlu olduğunu ve  uyum sürecinin kendisi için zor geçmediğini vurgulayarak, "Gelir gelmez iki maça  çıktım. Takımdaki ortam da çok iyi. Takım içinde Fransızca konuşan birçok  futbolcu var, bu da bir avantaj. Kendimi burada mutlu hissediyorum. Şehir de  ortam da çok güzel." diye konuştu.
 
MKE Ankaragücü'nün Süper Lig'e bu sezon çıktığını ve birçok transfer  yapıldığına dikkati çeken Moulin, "Antrenmanlarda birlikte ve güzel çalışıyoruz.  Birkaç maç sonra birbirimizi daha da iyi tanıyacağız. Bu da doğal olarak  sonuçlara yansıyacak diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.
 
"Takımlar birbirini yenebilecek güçte"
 
Fransız futbolcu, Türkiye'ye ilk kez geldiğini hatırlatarak, Türk  liginin seviyesinin üstlerde olduğunu söyledi.
 
Türk takımlarının hemen hemen hepsinin Avrupa ligi seviyesinde  olduğunu dile getiren Moulin, "Türk ligi zaten Avrupa seviyesinde bir lig.  Gördüğüm kadarıyla da takımlar birbirini yenebilecek güçte. Fransa Ligi ile belki  aynı seviyeye koyamam ama ona yakın bir seviyede olduğunu düşünüyorum. Yunanistan  ve Polonya'da oynadım, burası çok daha üstte ve kaliteli bir lig. Çok rahatlıkla  Avrupa seviyesine koyabilirim." değerlendirmesinde bulundu.
 
MKE Ankaragücü'nün lige yeni çıkmış bir takım olmasına karşın sezona iyi sayılabilecek başlangıç yaptığının altını çizen Fransız futbolcu, şöyle devam  etti:
 
"Maç kazanabileceğimizi herkese gösterdik. Teknik ekibimiz ve takım  arkadaşlarımla birlikte sezon sonuna kadar en iyisini yapmaya çalışacağız. Çok  sert ve güzel çalışıyoruz. Bunların getirilerini de sezon sonuna kadar  taraftarlarımıza göstereceğiz. Bizlere güvensinler."
 
Moulin, futbol kariyeri boyunca bireysel istatistiklerin kendisi için  önem taşımadığını kaydederek, "Kendime gol veya asist sayılarıyla ilgili hedef  koymam. Bunlar benim için hep ikinci planda olmuştur. Benim için önemli olan şey  sahada takım için yapabileceklerim. Bireysel performansımdan ziyade, takıma neler  verebilirim saha içinde onunla ilgileniyorum. Yapmam gereken takıma katkı vermek.  Ben de elimden gelenin en iyisini yapacağım. Umuram sezon sonunda iyi bir yere  geliriz." şeklinde görüş belirtti.
 

Etiketler:
Tüm Fikstür