Titi ve Ekong, resmen Bursaspor'da

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Bursaspor, Cristian Chagas Tarouco (Titi) ve William Troost-Ekong ile üçer yıllık sözleşme imzaladı.

08 Temmuz 2017 Cumartesi - 18:56

Brezilyalı Titi ve Nijeryalı Ekong için yeşil-beyazlı kulübün Özlüce  Tesisleri'nde imza töreni düzenlendi.
 
Taraftara açık olan imza töreninde konuşan Bursaspor Kulübü Başkanı  Ali Ay, öncelikli hedeflerinin defans hattına takviyeler yapmak olduğunu söyledi.
 
Ay, bu durumu daha önce kendisinin ve teknik direktör Paul Le Guen'in  de dile getirdiğini hatırlatarak, ''İlk transferimiz olarak Barış'ı aldık. İkinci  transferimiz Titi oldu. Üçüncü transferimizde Ekong ile anlaştık. Bursasporumuza,  camiamıza ve taraftarımıza hayırlı olsun. Ben kendilerine çok güveniyorum. Bir  sağ bek daha aldık mı defans bloğumuz tamamlanmış olacak. Diğer transferler için  hocamızla görüşüyoruz.'' diye konuştu.
 
Spor Toto Süper Lig'de, merhum İbrahim Yazıcı'nın adının şu ana kadar  sezona verilmemesiyle ilgili bir soru üzerine Ay, "Demek ki bunun için daha fazla  lobi yapmamız lazım, çalışmamız lazım. Onu yapacağımıza bu sezon sözünü  veriyoruz." ifadelerini kullandı.
 
Titi: "Enerji dolu ve başarıya açım"
 
Yeşil-beyazlı takımın yeni transferi Titi de bugünün kendisi için çok  önemli olduğunu vurguladı.
 
Transferin kariyeri için önemli bir adım olduğunu belirten Titi,  ''Bursaspor'a transfer olmak önemli gelişim. Enerji dolu ve başarıya açım.  Bursaspor forması altında çok önemli işler yapacağız. Kulüp başkanına teşekkür  ediyorum. Takımıma katkı vererek, iyi şeylerin yaşanmasında bu sezon pay sahibi  olacağım.'' şeklinde konuştu.
 
Titi, hakkında Beşiktaş'a transfer olacağı iddiaları olmasına rağmen  neden Bursaspor'u tercih ettiğine ilişkin soruyu, "Çünkü burada olmak istedim. Bu  kulübün büyüklüğünün ve taraftarın tutkusunun farkındayım. Bunun için buraya  geldim. Umarım, bu tutkulu taraftarın istediği oyunu ortaya koyar, zaferlerle  dolu bir yıl geçiririz. Buraya gelmemdeki sebepler bunun dışındakiler değildi."  diye yanıtladı.
 
Ekong: "Güzel günler göreceğiz"
 
Nijeryalı stoper Ekong da Bursaspor'un ilgisini duyduğu andan itibaren  transferin gerçekleşmesini için büyük heyecan duyduğunu ifade etti.
 
Başkan Ali Ay'a ve yönetim kuruluna kendisine duydukları güvenden  dolayı teşekkür eden Ekong, şöyle konuştu:
 
''İlk transfer ihtimali oluştuktan sonra gelene kadar belli bir zaman  geçti. Sonuçta bu transfer gerçekleşti. Bursa çok büyük bir kulüp ve ben  taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Mesajlarıyla bana çok güzel karşılama  yaptılar. Umuyorum ki ben de katkı vereceğim ve taraftarımızla güzel günler  göreceğiz. Bu sezon defans anlamında elimden gelenin en iyisini yapacağım.''
 
Konuşmaların ardından yeşil-beyazlı takım, Titi ve Ekong ile 3'er  yıllık sözleşme imzaladı.
 
İmza törenini izleyen taraftarlar da futbolcularla fotoğraf çektirdi.
 
  
 

Tüm Fikstür