Trabzonspor'da bayramlaşma töreni

Trabzonspor Kulübünde Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni düzenlendi.

22 Ağustos 2018 Çarşamba - 18:24

Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde organize edilen programda,  Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Trabzonspor  Teknik Direktörü Ünal Karaman ile bordo-mavili futbolcular hazır bulundu.
 
Törene, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Trabzon  Valisi Yücel Yavuz, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Adnan  Günnar, Bahar Ayvazoğlu ve Salih Cora ile CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya,  İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı  Orhan Fevzi Gümrükçoğlu, Trabzonspor genel koordinatörlük görevinden istifa eden  Özkan Sümer, kulübün yetkili kurulları, eski yöneticiler, siyasi parti ve sivil  toplum kuruluşlarının temsilcileri ile taraftarlar katıldı.
 
Bakan Turhan, burada yaptığı konuşmada, Ağaoğlu'nun şahsında tüm  Trabzonspor camiasının Kurban Bayramını tebrik etti.
 
Trabzon'da en güzel bayramlaşma ortamının Trabzonspor'da yaşandığını  belirten Turhan, "Bu durum burada açıkça görünüyor. Bu da bize şunu gösteriyor ki  Trabzonspor, Trabzonluların ortak değeri, mirası, milli bir davasıdır." dedi.
 
Turhan, Trabzonspor'un tarihinde Anadolu'ya şampiyonluklar taşımış bir  takım olduğunu vurgulayarak, "Biz gençliğimizde, Trabzonspor'un bir taraftarı  olarak şampiyonluk sevincini zevkini yaşadık. Benim de teknik ekip ve  futbolculardan isteğim, yeni Trabzonlulara da bu şampiyonlukları yaşatmanızdır.  Ben çocuklarımın tamamını Trabzonsporlu maalesef yapamadım. Biri Trabzonsporlu  ama diğerleri de aday. Niye olmadı? Çünkü onlar doğduğundan beri Trabzonspor  şampiyon olamadı, böyle birçok gencimiz var." diye konuştu.
 
Trabzonspor'un sadece Trabzon sınırlarıyla alakalı olmadığına dikkati  çeken Turhan, şu değerlendirmede bulundu:
 
"Çünkü bize her yer Trabzon. Dünyanın her yerinde Trabzonsporlu,  Trabzonlu var ve onların hepsinin gönlü sizlerle atıyor. Bu duygu ve düşüncelerle  bayramınızı tebrik ediyorum. Yapacağınız müsabakalarda her şeyden önce spor  ahlakı ile mücadele etmenizi, başarılı bir şekilde şampiyonluğu Trabzonspor  taraftarına tattırmanızı diliyorum."
 
Kulüp başkanı Ahmet Ağaoğlu ise Bakan Turhan ve beraberindekileri  ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.
 
Allah'tan her günün kulüp ve takım için bayram havasında geçmesini  dileyen Ağaoğlu, "Bizim aldığımız görevin sorumluluğu, camiamıza bayram havası  yaşatmaktır. İnşallah bunda başarılı oluruz." ifadesini kullandı.
 
Sosa, Ağaoğlu'nun elini öptü
 
Trabzonspor'un Arjantinli oyuncusu Jose Sosa, törende Ağaoğlu'nun  elini öptü.
 
Başkan Ağaoğlu, Sosa'ya 5 lira bayram harçlığı verdi.
 

Tüm Fikstür