Trabzonspor’da Burak Yılmaz şoku

Trabzonspor'da Burak Yılmaz şoku yaşandı. Antalya'da ikinci yarının hazırlıklarını sürdüren bordo mavililerde milli futbolcu Burak Yılmaz, ağrıları nedeniyle idmanı yarıda bıraktı.

06 Ocak 2018 Cumartesi - 17:27 | Son Güncelleme : 06 01 2018 - 17:47

Antalya'da 2’nci yarı hazırlıklarını gerçekleştiren Trabzonspor, bugün saat 11.00’de yaptığı antrenmanla hazırlıklarını sürdürdü.
 
Kamp yapılan otelin sahasında teknik direktör Rıza Çalımbay yönetiminde yapılan antrenmana izinsiz olarak kampa katılmayan Sosa ve kaleci Esteban’ın yanı sıra kamp kadrosuna dahil edilmeyen Volkan ile Bongonda katılmadı. Verilen izinin tamamlanmasıyla kampa gelen Durica, Bero, Kucka, Hubocan, Pereira, Castillo ve Rodallega ise takımdan ayrı olarak koşu yaptı.
 
Diğer oyuncular ise kondisyon çalışmasının ardından yarı sahada çift kale maç gerçekleştirdi. Oldukça sert geçen bu çalışma sırasında Abdülkadir Ömür ile ikili mücadeleye giren Burak Yılmaz acılar içinde yerde kaldı. Uzun süre saha kenarında tedavisi yapılan Burak Yılmaz, daha sonra ayağa kalkıp çalışmaya devam etmek istedi ancak ağrıları nedeniyle sahayı erkenden terk etti. Burak Yılmaz’ın durumunun çekilecek MR sonrası netlik kazanacağı belirtildi.
 
Trabzonspor'dan Burak'ın sağlık durumu hakkında bilgilendirme yaptı:
 
"Antalya kampında bu sabah yapılan çalışmada sağ dizinden sakatlanan oyuncumuz Burak Yılmaz'ın çekilen MR'ı sonucunda sağ diz arka dış köşesinde 1. derece yaralanma tespit edilmiş olup, tedavisine başlanmıştır."

Tüm Fikstür