Trabzonspor'da iki yıldız ayrılık yolunda

Trabzonspor, 2 oyuncusunu Asya kıtası’na yollayarak ekonomik olarak rahatlamak istiyor

ÖNDER GÜLEN 11 Haziran 2018 Pazartesi - 2:20

YENİ sezon yapılanmasına takımın başına Ünal Karaman’ı getirerek başlayan Trabzonspor’un transferde çizeceği yol haritası da belli oldu. 2018-19 sezonunda daha hırslı, mücadeleci ve yaş ortalaması çok daha düşük bir ekip yaratmak isteyen bordo-mavililer, Juraj Kucka ve Jose Sosa ile yolları ayırmayı planlıyor.
 
KARADENİZ ekibi geçtiğimiz yaz Milan’dan transfer edilen 2 oyuncuyu da Çin’e satmak istiyor. Bunun nedeni ise her 2 oyuncunun da Trabzon’dan aldığı astronomik rakamlar. Bordo-mavili yönetim yılda 2 milyon 250 bin Euro kazanan Kucka ve yeni sezonda 3 milyon 320 bin Euro alacak olan Sosa’nın ücretlerini Türkiye ve Avrupa’da herhangi bir takımın karşılayamayacağını düşünüyor. Karadeniz ekibi bu 2 satışı yaparak, maliyeti daha düşük bir ekip yaratma hedefinde.
 
YETER Kİ GİTSİN!
 
Trabzon’un Kucka’dan bonservis bedeli beklediği, Sosa’dan ise gelecek bonservis ücretine bakmadan dahi satışı yapmayı planladığı da öğrenildi.
 
GEÇTİĞİMİZ sezon 26’sı ilk 11 olmak üzere 28 karşılaşmada forma giyen Kucka, 3 gol ve 5 asistle skora katkı vermişti. 19’u ilk 11 olmak üzere 27 müsabakada boy gösteren Sosa ise sadece 2 asist üretti.

Etiketler: Trabzonspor Asya Kucka
Tüm Fikstür