Trabzonsporda kongre öncesi borç gerginliği

Trabzonsporda 7-8 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Olağanüstü Genel Kurul öncesi mevcut başkan Muharrem Usta ile eski başkanlar arasında borç gerginliği yaşanıyor.

14 March 2018 Wednesday - 10:11

 
Bordo-mavili takımda yaklaşan kongre öncesi mevcut başkan Muharrem Usta ile eski başkanlar arasında adeta demeç savaşı yaşanıyor. Muharrem Usta'nın Teleset Mobilya Akhisarspor maçının ardından yaptığı, Her başkan yaptığı borcu temizlesin şeklideki açıklama sonrası, eski başkanlardan Sadri Şener, Ben kulübe kupalar kazandırdım derken,İbrahim Hacıosmanoğlu ise, Ben tüm eski başkanların borçlarını ödeyeceğim. Yeterki Muharrem Usta kendi yaptıklarını ödesin. Hadi hodri meydan dedi.
 
SADRİ ŞENER: BEN BU KULÜBE KUPALAR KAZANDIRDIM
 
Sadri Şener, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Benim dönemimde diğer arkadaşlardan farklı olan Türkiye Ligi şampiyonluğu, Süper Kupa, Türkiye Kupası ve Avrupa Kupalarında alınan başarılar var. Muharrem Ustanın dili sürçmüş olabilir. Kendisi de dahil başarısız olan başkanlar borç miktarını düşürsünler. Borcu ödeyip kupaları geri mi alacağız, ne yapacağız? 1990lı yıllarda bu kulübe yaklaşık 3 milyon dolar hibe ettim. Onu bugüne getirirsek alacaklı çıkarım. Onu da iade mi alacağım? Beşiktaşın 2 katirilyon borcu, iki şampiyonluğu var. Demekki bunların hepsini söylemek için borçların olabilir. Ama karşılığını verirsen. Bunun da karşılığı kupadır. Kupa aldığında zaten borçları geriye doğru öder. Ama hiç kupa alma, ligde aşağılarda bulun, Avrupa Kupalarına gideme, Türkiye Kupasını alma, evet o zaman parayı geri ödersin ifadelerini kullandı.
 
İBRAHİM HACIOSMANOĞLUNDAN HODRİ MEYDAN
 
İbrahim Hacıosmanoğlu ise, Muharrem Usta başkanlığa geldiği gün borç 397 milyondu. Şuanda resmi olarak 800 milyon civarında, gayri resmi rakamlarda ise 1 milyarın üzerinde. Ben eski başkanlar dönemindeki borçlarda dahil  tüm borçları ödeyeceğim. Yeterki Muharrem Usta kendi döneminde yaptığı borçları ödesin. Zaten bunu kendisi de söyledi. Kendisine hodri meydan diyorum diye konuştu.
 
MUHARREM USTA BORCU 40 MİLYON EUROYA İNDİRELİM DEMİŞTİ
 
Muharrem Usta, açıklamasında, Kulübün ekonomik olarak iyi hale gelmesi gerekiyor. Bu kulübü bu hale kim getirdiyse, ben de dahil, kaç para borçla aldıysak o borçla bırakırım. Eski başkanlar da bunu yapsın. Bu kulübün 40 milyon Euro borcu vardı. Ben de dahil tüm başkanlar çıksın ve yaptıkları borçları ödesin. Yeniden borç rakamını 40 milyon Euroya indirelim. Herkes yaptığı borcu kapatsın. 2010-11de rakam buydu, hadi eski başkanlar çıksın bunu yapalım demişti.
 

Etiketler:
Tüm Fikstür