Transferde son dakika! Gary Medel...

Yıldız futbolcu için Beşiktaş’a 4 milyon euroluk teklifte bulunan Marsilya’ya Beşiktaş’tan olumsuz yanıt geldi. Şilili oyuncu için ısrarcı olan Fransız temsilcisi, 6 milyon euro isteyen siyah-beyazlılarla pazarlıklarını sürdürüyor.

15 Temmuz 2019 Pazartesi - 8:20

Siyah-beyazlıların Şilili yıldızı Gary Medel'e Fransa Ligue 1 ekiplerinden Marsilya talip olmuştu. Kara Kartal’ın orta sahasında yeterli sayıda oyuncu olmasını göz önünde bulunduran Beşiktaş Yönetimi, teknik direktör Abdullah Avcı’nın da fikrini almasının ardından satışa onay vermişti. Ligue 1 ekibinden menajerler aracılığıyla gelen 4 milyon euroluk ilk teklifi geri çeviren Başkan Fikret Orman’ın, 31 yaşındaki ön liberonun değerini 6 milyon euro olarak belirlediği bildirildi. Copa America’da Şili formasıyla ortaya koyduğu etkili performansla dikkat çeken deneyimli isim için ısrarcı olan Marsilya’nın da aradaki 2 milyon euroluk fark konusunda Beşiktaş’la pazarlıklarını sürdürdüğü öğrenildi.
 
Maaş talebi belli
 
Geçen sezon siyah-beyazlıların orta sahasının Dorukhan Toköz, Atiba Hutchinson ve Adem Ljajic’ten oluşması sebebiyle genel olarak Oğuzhan Özyakup, Shinji Kagawa ve Necip Uysal’la birlikte hamle oyuncusu olan Medel, daha fazla forma giyebileceği bir takıma gitmeye sıcak bakıyor. Öte yandan Beşiktaş’tan senelik 2.3 milyon euro maaş alan Medel’in, aynı rakamı Marsilya’dan da istediği ifade edildi.
 
(Fanatik)

Etiketler:
Tüm Fikstür