Trump sert çıktı! "Giremeyecekler"

ABD Başkanı Donald Trump, NBA'de bu sezon şampiyon olacak takımın oyuncularını Beyaz Saray'a davet etmeyeceğini söyledi.

08 Haziran 2018 Cuma - 21:51

Kanada'da düzenlenen G7 Zirvesi'nin ardından basın mensuplarına  açıklamalarda bulunan Trump, NBA'de Cleveland Cavaliers ile Golden State Warriors  arasında devam eden sezon finaline ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
 
İki takımın yıldız oyuncuları Warriorslı Stephen Curry ve Cavalierslı LeBron James'ten bahseden Trump, "Ne LeBron James'i ne de Stephen Curry'i Beyaz  Saray'a davet ettim. Hangisinin takımı şampiyon olursa olsun oraya  giremeyecekler." diye konuştu.
 
All-star LeBron James, konuyla ilgili hafta içinde yaptığı açıklamada,  "Bu seriyi kim kazanırsa kazansın kimse Beyaz Saray'a davet edilmek istemiyor.  İki takımın da oraya gitmeyeceğini biliyorum." ifadelerini kullanmıştı.  Warriorslı Curry ile Kevin Durant ise James'in görüşüne katıldıklarını  belirtmişlerdi.
 
Benzer tartışmalar geçen sezonun ardından da yaşanmış ve Warriorslı  oyuncular, şampiyonluğun ardından Beyaz Saray'a gitmemişti.
 

Etiketler: Trump NBA ABD