Tuna: "Seneye Göztepe ile..."

Spor Toto Süper Lig'in 28'inci haftasında Beşiktaş sahasında Göztepe'yi 5-1 mağlup etti. Karşılaşmanın ardından Tamer Tuna basın toplantısında konuştu.

07 Nisan 2018 Cumartesi - 22:57

3-1'den sonra tekrardan oyuna dönebilecekleri sırada 10 kişi kaldıklarını ifade eden Tamer Tuna, "İstediğimiz gibi başladık. Duran top golü ve sonrasındaki akış oyunu başka noktaya getirdi. Beşiktaş'ın üstün olduğu pas özelliğini kullandığı sırada pozisyonlar da bulduk. Bunları gole çevirememek, oyuna dönüşlerimizi geciktirdi. 3-1'den sonra oyuna tekrar dönüşümüzü sağlayacak duruma geldik ama 10 kişi kaldık. Bu skor bugüne kadar yaşamadığımız bir neticeydi. Savunma konusunda sezon başından bu yana yaşadığımız istikrarsızlık var. Transfer anlamında ve planlama anlamında bazı gecikmeler yaşadık. Bütün maçlardaki iyi organizasyonumuzu bugün yitirdik. 10 kişi kaldıktan sonra daha da kötü oldu. Göztepe adına kalan 6 haftada ligi iyi pozisyonda sonlandırmak adına bundan sonraki süreç iyi geçecektir diye düşünüyorum. Gelecek planlaması adına en önemli maçımız buydu. Düşünce farklılıkları olduğunda kendimizi görmemizi engelleyen bazı durumlar oluyor. Bu maç da kendimizi görme anlamında bir maç oldu. Bu fark bize yakışmadı diyebilirim" dedi.
 
"10 KİŞİ KALMASAK DAHA FARKLI OLABİLİRDİ"
 
Poko'yu Beşiktaş'ın zaaflarına karşı kullanmak istediklerini ifade eden Tuna, "Maçın içinde birkaç senaryo var. 3-1'i yakaladıktan sonra 3-2'yi bulsak durum değişebilirdi. Hatta 10 kişi kalmasak yine daha farklı olabilirdi. Poko'yu Beşiktaş'ın zaaflarına karşı değerlendirmek istedik. Dönseydi farklı gelişebilirdi. Oyuncu değişikliği için ikinci yarının başını bir görmek istedim. Caner'in çıktığı pozisyonlarda Tosic'in ters kademede zaman zaman zaafları oluyordu ve bunu kullanmak istedik ancak istediğimiz gibi olmadı" ifadelerini kullandı. 
 
"BEN BU TAKIMDA DEVAM ETMEK İSTİYORUM"
 
Geçtiğimiz günlerde Fikret Orman'ın Göztepeli oyuncu Demba Ba ile ilgili yaptığı açıklamalarla ilgili sorulan soru üzerine konuşan Tuna, "Kendimle ilgili olarak Beşiktaş'ı değerlendirmeyeceğim. Göztepe'nin hocasıyım. Bugüne kadar başkanla hiçbir şekilde parayla ilgili konuşmadık. Seneye kalma konusunda bu takıma neler katabiliriz gibi bir konuşma yaptık. Ben devam etmek istiyorum bu takımda. Göztepe, ekonomik yapı, içinde bulunduğu durumla çok iyi bir kulüp. Uzun süre çalışmak istiyorum burada. Neleri doğru yapabiliriz diye görüştükten sonra imzayı atacağım inşallah" şeklinde konuştu.
 
"BEŞİKTAŞ'IN NASIL OYNAYACAĞI BELLİYDİ"
 
Tuna, "Teknik alanda kalmak isteyen birisiyim. Kendi düşüncelerimiz var, onların da düşünceleri var. Futbolumuzun geldiği noktayı görüyoruz. Oyuncu transferlerini konuşuyoruz. Teknik adamların birbirlerine eleştirilerini saha dışında konuşuyoruz. Sahada daha çok konuşmak gerekiyor. Bu konuyla ilgili bir cümlem bile başlık olabilir. Sadece futbol konuşmak istiyorum.  Beşiktaş'ın nasıl oynayacağı belliydi. Bugün kenar ortalarla gelen Beşiktaş'ın en az kanat ortası yaptığı maçtı. Beşiktaş 3 korner yaptı. Normalde daha fazla oluyor. Bu durum maçın özetini ortaya koyuyor. Orta sahada Poko'yla hızlanamadık. Ama ilk golü erken yememiz ve ardından hemen ikinci golü yememiz, maçın senaryosunu bizim adımıza değiştirdi" dedi.
 
"HER ZAMAN HEYECAN İSTEYEN BİR TARAFTARIMIZ VAR"
 
Ligde bulundukları iyi konumda taraftarın da etkisi olduğunu belirten Tuna, "Takımları güçlü kılan önemli parçaları var. Burada bile Beşiktaş'ın basını var bizim basınımız var. Bunlar da önemli. Göztepe taraftarının tutkusu her zaman oyuncuyu da teknik adamı da iyi hissettiriyor. Bugün şu pozisyonda oluşumuza, ligde hiçbir zaman düşme tehlikesi yaşamadan ilerleyişimizde çok etkili oldu taraftarımız. Bazı baskılı maçlarda olumlu durumlar olumsuza dönebiliyor. Her zaman heyecan isteyen bir taraftarımız var. Göztepe bu konuda şanslı. Beşiktaş'ın stadı dolduran bir taraftarı var, bizim de aynı şekilde taraftarımız var. Her deplasmanda tribünü dolduruyor taraftarımız. Son 50 yılın teknik direktörleri var kulüp kitapçığında. Burada benim örnek aldığım, Adnan Süvari'den sonra Göztepe'de 2 sene üst üste çalışan teknik adam yok. Gerçeği görmemizin en önemli nedenlerinden birisi taraftar tepkileri. Takım taraftarlarının, sosyal medyanın iyi yanlarını kullanmaları gerekiyor. Güçlü yanımız taraftarımız ama güçsüz yanlarımız da var" diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler:
Tüm Fikstür