Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan açıklama: Tüm ligler sonlandırıldı!

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle tüm liglerin şampiyon ilan edilmeden ve küme düşme olmadan sonlandırıldığını duyurdu.

AA 11 Mayıs 2020 Pazartesi - 16:03 | Son Güncelleme : 11 05 2020 - 17:58

TBF'den yapılan açıklamada, koronavirüs tedbirleri kapsamında  ertelenen basketbol liglerine ilişkin tüm senaryoların değerlendirildiği ve başta  ilgili bakanlıklar olmak üzere FIBA ve TBF Sağlık Kurulu ile tüm kulüplerin  görüşlerinin alındığı belirtildi.
 
TBF Yönetim Kurulu Toplantısı'nın ardından Türk basketbolunun geleceği  gözetilerek sporcu, idareci ve basketbol ailesinin sağlığını korumak amacıyla şu  kararların alındığı kaydedildi:
 
"Tüm basketbol ligleri sonlandırılmıştır. Hiçbir ligde şampiyon ilan  edilmeyecektir. Sezon öncesi ilan edilen statüde yer alan düşme ve çıkma  işlemleri uygulanmayacaktır. Liglerin sıralaması ve kulüplerin Avrupa  kupalarındaki temsil hakları mevzuata göre belirlenecek ve önümüzdeki günlerde  duyurulacaktır. Gelecek sezonun lig yapıları, kulüp mali denetim ve lisans  talimatı da dahil olmak üzere ilgili mevzuat hükümlerine göre oluşturulacaktır."
 

Tüm Fikstür