Milli taekwondocular Avrupa'nın zirvesinde

Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Cumhuriyeti'nde düzenlenen Avrupa Tekvando Şampiyonası sona erdi.

13 Mayıs 2018 Pazar - 19:53 | Son Güncelleme : 13 05 2018 - 20:29

Türkiye, Kazan'da gerçekleştirilen organizasyonu 3 altın, 4 gümüş ve 2  bronz olmak üzere 9 madalyayla tamamladı.
 
Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi, 9'u erkek toplam 22 sporcu temsil  etti.
 
Milli sporculardan Rukiye Yıldırım, İrem Yaman ve Nafia Kuş altın,  Hakan Reçber, Hatice Kübra İlgün, Muhammed Emin Yıldız ve Nur Tatar Askari gümüş  madalya elde etti. Deniz Dağdelen ve Sude Bulut ise üçüncülük kürsüsüne çıktı.
 
Türkiye, kadınlarda takım halinde birinci, genel sıralamada ise  Rusya'nın arkasında ikinci oldu.
 
Şampiyonayı değerlendiren Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin  Şahin, "Avrupa’nın en iyi sporcularının yarıştığı bir alanda 16 sıkletin 7’sinde  final müsabakasına çıkarken 9 sıklette madalya kazandık. Kadınlarda Avrupa’nın en  iyi takımı olduk. Ufak nüanslarla altın madalya sayımızı arttırma şansımızı  kaçırdık. Rusya’da ülkemizin gücünü bir kez daha gösterdik. 2020 Tokyo  Olimpiyatları’na emin adımlarla ilerliyoruz. Elde edilen başarıda emeği geçen  sporcularımızı ve teknik ekibimizi kutluyorum. Madalyaları ülkemize armağan  ediyoruz." ifadelerini kullandı.
 
Bakan Bak'tan milli tekvandoculara tebrik
 
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Avrupa  Tekvando Şampiyonası'nda altın madalya kazanan İrem Yaman ile gümüş madalya alan  Muhammed Emin Yıldız ve Nur Tatar Askari'yi tebrik  etti.
 
Bakan Bak, yaptığı yazılı açıklamada, Rusya'daki şampiyonada kadınlar  62 kiloda altın madalya elde eden İrem Yaman ile gümüş madalya kazanan erkekler  74 kiloda Muhammed Emin Yıldız ve kadınlar 67 kiloda Nur Tatar Askari için  kutlama mesajı yayımladı.
 
Osman Aşkın Bak, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:
 
 "Avrupa Tekvando Federasyonu (WTE) tarafından düzenlenen Büyükler  Avrupa Tekvando Şampiyonası'nda ülkemizi temsil eden milli sporcularımızdan altın  madalya kazanan İrem Yaman kardeşim ile gümüş madalya elde eden Muhammed Emin  Yıldız ve Nur Tatar Askari'yi gönülden tebrik ediyorum. 2020 olimpiyatları  yolunda hedeflerine adım adım yaklaşan sporcularımıza kariyerlerinin devamında  başarılar diliyorum. Bu madalyalarda emeği geçen herkesi kutluyorum."?
 

Tüm Fikstür