Tzavellas'ın şampiyonluk favorisi Medipol Başakşehir!

Aytemiz Alanyaspor'un Yunan futbolcusu Georgios Tzavellas, Spor Toto Süper Lig'deki şampiyonluk yarışında Medipol Başakşehir'i favori gördüğünü söyledi.

AA 06 Ocak 2019 Pazar - 11:30

Georgios Tzavellas, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Süper Lig'deki  şampiyonluk yarışına ilişkin, "Genel anlamda sahada oynanan futbola bakarım ve  Başakşehir de çizgisini şu ana kadar hiç bozmadı. Sanırım favorim Başakşehir."  dedi.
 
Anadolu takımları içinde Evkur Yeni Malatyaspor'u beğendiğini ifade  eden Tzavellas, "Belli bir çizgileri var, bu çizgilerini beğeniyorum. Biz  seyircimizi mutlu etmeye çalışıyoruz. Onlar sadece bizden galibiyeti değil, iyi  mücadele de istiyor. Biz de iyi futbolu burada göstermeye çalışıyoruz." diye  konuştu.
 
"Türkiye'de insanlar Yunan insanını seviyor"
 
Türkiye'de bulunduğu iki yılda hiçbir sıkıntı yaşamadığını vurgulayan  Tzavellas; ırkçılık, saygısızlık, soğukluk hissetmediğini belirtti.
 
Sokakta yürüdüğünde, kafede oturduğunda hep güler yüzle karşılandığına  dikkati çeken Tzavellas, "Görüyorum ki Türkiye'de insanlar Yunan insanını  seviyor. Hiçbir şekilde ırkçı söylemler sarf etmediler. Yunanistan'da da öyle  aslında. Benim çevremdeki insanlar, bu tarz şeyler söylemiyor." ifadelerini  kullandı.
 
"Yunan hocalar daha iyi, demedim"
 
Georgios Tzavellas, devre arası tatilinde gittiği ülkesinde verdiği  röportajın yanlış anlaşıldığını aktardı.
 
Basın kuruluşları ve ülkeler arasındaki haber alışverişinde,  tercümelerde sıkıntılar yaşanabildiğini belirten Tzavellas, 'Türk antrenörlerin  Yunan antrenörler kadar iyi olmadıkları' söylemini saygısızlık olarak gördüğünü ,  böyle bir ifade kullanmasının mümkün olmadığını vurguladı.
 
Türkiye'de şu ana kadar üç Türk antrenörle çalıştığını hatırlatan  Tzavellas, şöyle konuştu:
 
"Yunan hocalar daha iyi, demedim. Yunan teknik direktörlerin de Türk  hocalar kadar iyi olduğunu, fakat aldıkları ücretler bakımından fark olduğunu  söyledim. Bunun da nedeni ligin kalitesi ve bütçesi. Biliyorsunuz, Yunan ligi bu  kadar kaliteli olmadığı için bütçeler de Türk ligi kadar yüksek değil. Bundan  dolayı da antrenörlerin kazançları arasında büyük fark oluşuyor. Ben bundan  bahsettim ama gerek tercümede, gerek haber alışverişinde bazı farklılıklar  oluşabiliyor. Hatanın ya da yanlışın düzeltilmesi gerekiyor."
 
Tzavellas, Türk ve Yunan futbolunu mukayese edemeyeceğini ifade etti.  Futbolda  geride olduklarını anlatan Tzavellas, "Elbette Avrupa'da oynayan  takımlarımız ve iyi futbolcularımız var ama bazı kriterlerde gerçekten büyük  farklar var. Bizim gerçekten futbolu, futbol organizasyonunu, tesisleri, statları  geliştirmemiz lazım. Ama dediğim gibi iyi yetenekler var, iyi bir ortam var. Bunu  üst seviyeye çıkarmamız gerekiyor." değerlendirmesinde bulundu. 
 
"Orta yolu bulacağız"
 
Aytemiz Alanyaspor'da mutlu olduğunu, karşılıklı sevgi ve saygının her  zaman bulunduğunu aktaran Tzavellas, sezon sonu bitecek sözleşmesi hakkında,  "Biliyorsunuz, bu dönemde takımlar öncelikle dış transfere odaklanıyor. Sezon  başında görüşme yapmıştık ama karşılıklı olarak erken olduğunu düşündük, bu  döneme erteledik. Bugün yarın oturup bir görüşme yapacağız. Orta yolu mutlaka  bulacağız." şeklinde görüş belirtti.
 
  
 

Etiketler:
Tüm Fikstür