U17 ve U18 Milli Takım aday kadroları açıklandı

Genç Milli Futbol Takımı'nın İrlanda Cumhuriyeti ile 21 ve 23 Mart'ta İstanbul'da yapacağı hazırlık maçlarının aday kadrosu belli oldu.

12 Mart 2019 Salı - 15:44 | Son Güncelleme : 12 03 2019 - 15:51

Türkiye Futbol Federasyonundan (TFF) yapılan açıklamaya göre, karşılaşmalar TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde oynanacak.
 
Teknik direktör Ahmet Ceyhan yönetimindeki milli takımın aday kadrosuna şu oyuncular davet edildi:
 
Kaleci: Canberk Yurdakul (Bursaspor), Arda Akbulut (Trabzonspor).
 
Defans: Atakan Gündüz (Altınordu), Arda Belen Kardemir, Fatih Tultak  (Kardemir Karabükspor), Mert Göçkan (Borussia Dortmund), Muharrem Uçar (Göztepe  ), Işık Kaan Arslan (Galatasaray), Kerem Kalafat, Rıdvan Yılmaz (Beşiktaş).
 
Orta saha: Taha Tunç (Pendikspor), Güney Gencel, Fırat Güllü, Ali  Yavuz Kol (Galatasaray), Barışcan Işık Altunbaş (Altınordu), Doğukan Efe  (Osmanlıspor), Yusuf Talum (Göztepe), Oğuzhan Akgün (Beşiktaş).
 
Forvet: Burak Yasin Yeşilay (Fortuna Dusseldorf), Muhammed Gümüşkaya  (Fenerbahçe), Muhammet Arslantaş (Medipol Başakşehir), Ege Özkayımoğlu (Göztepe). 

U17 KADROSU DA BELLİ OLDU

U17 Milli Takımımızın 20-26 Mart 2019 tarihleri arasında Antalya'da oynayacağı UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Elit Tur müsabakalarının aday kadrosu açıklandı. Aday kadroya davet edilen oyuncular 15 Mart 2019 Cuma günü saat 13.30'da Antalya The Sense De Luxe Otel'de toplanacak.

 
U17 Milli Takımı'nın aday kadrosuna şu oyuncular davet edildi:
 
Kaleciler:
Emir Bayram Can (Altınordu A.Ş.), Eren Olmuş (Kasımpaşa A.Ş.), Murat Akşit (Pendikspor)
 
Defans:
Batuhan Özden (1.FC Köln), Çağtay Kurukalıp (Kasımpaşa A.Ş.), Ertuğrul Kurtuluş (Bursaspor), Hakan Yeşil (1461 Trabzon), Hüseyin Bakırsu (Eintracht Frankfurt), Muhammed Emin Sarıkaya (Bursaspor), Nuri Emre Akşit (Ajax), Yusuf Şahin Örnek (1.FC Köln)
 
Orta Saha:
Ali Karakaya (Atiker Konyaspor), Cem Tuna Türkmen (Bayer 04 Leverkusen), Halil İbrahim Sevinç           (Antalyaspor A.Ş.), Muhammet Tunahan Taşçı (Nec Nijmegen), Mustafa Kapı (Galatasaray A.Ş.), Polat Abay (Altınordu A.Ş.), Salih Kavrazlı (Altınordu A.Ş.), Samed Onur (Bayer 04 Leverkusen), Tolga Özdemir (Vfl Bochum)
 
Forvet:
Ali Akman (Bursaspor), Erencan Yardımcı (Galatasaray A.Ş.), Muhammet Akpınar (Trabzonspor A.Ş.)
 
Genç Milli Takımlar Sorumlusu: Tolunay Kafkas
 
Teknik Direktör: Turhan Sofuoğlu

Etiketler:
Tüm Fikstür