Ümit Özat:"80 yaşında İstanbul'a gelince bozulmuş"

Spor Toto Süper Lig’in 26. haftasında Beşiktaş’a 3-0 yenilen Gençlerbirliği’nde teknik direktör Ümit Özat, açıklamalarda bulundu.Özat maç içerisinde tartışma yaşadığı Şenol Güneş'i sert bir dille eleştirdi.

02 Nisan 2017 Pazar - 21:42 | Son Güncelleme : 03 04 2017 - 0:26

Beşiktaş'a deplasmanda 3-0 mağlup olan Gençlerbirliği'nde Teknik Direktör Ümit Özat, Beyaz Futbol programına bağlanarak, Şenol Güneş'in maç sonunda kendisiyle alakalı yaptığı açıklamalara cevap verdi.
 
İstanbul'un büyüsünün Şenol Güneş'i değiştirdiğini söyleyen Özat, “rakip takım hocası ‘Oyunu bozmaya çalıştılar’ falan saçma sapan şeyler söylemiş. El öpmeyle ağız aşınmaz ama onun elini bir daha öpmem. Benim cüssemi espri malzemesi haline getirmesi olmaz. Bugün 100 kilosun yarın 80 kilo olursun. İnsanlık hali. Biz Şenol Hoca’nın Türkçesi ‘çok iyi’ olduğu için senelerce çok sıkıntı çektik! Hatta Kore’ye tercümansız gönderdik. Şenol Güneş 80 yaşında İstanbul’a gelince bozulmuş. Belki üst üste iki kere şampiyon olacak. Hayatında olmamış. Bunu kaldıramıyor olabilir. 2002’den sonra bütün dünya onun şivesiyle giyimiyle dalga geçerken biz onu koruyorduk ‘Yaptığı işine bakın’ diye! Şimdi böyle şeyleri başkasına yapamazsın. Senin diğerlerinden ne farkın kaldı Şenol Güneş!” ifadelerini kullandı.
 
Ümit Özat'ın maç sonu yaptığı açıklamalar ise şu şekilde:
 
Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, Spor Toto  Süper Lig'de Beşiktaş'a 3-0 mağlup oldukları maçta iyi oynadıklarını ancak  kırılma anlarında rakibin sonucu lehine çevirdiğini söyledi.
 
Özat, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında Beşiktaş'ı  tebrik ederek, "Kazanan her zaman haklı. Maçın üç kırılma anı vardı. Uğur'un  şutunda Fabricio'nun yüzüne çarpan top, yediğimiz golden önce çıkışta topu  kaptırdığımız ve gole gidecekken yediğimiz gol. Üçüncüsü de Vedat'ın kafasında  Tolga'nın çıkarmış olduğu top. Dengede gidiyordu ama ondan sonra istediğimiz gibi  olmadı." dedi.
 
Maçın ilk yarısında Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ile yaşadığı  tartışmayla ilgili soruyu yanıtlayan Özat, şunları kaydetti:
 
"Şenol hoca beni ilk defa milli takıma alan kişidir. Her maçtan önce  farklı takımlarda karşılaştığımızda gider elini öperim. Herkesin bir kulübesi  var. Tabii ki hepimiz insanız ve duygusalız. Kazanma stresi ona da bana da yanlış  yaptırabiliyor. Her pozisyonda on kişi birden kulübeden fırlıyorlar, hakem  etkileniyor. Aynı şansı ya bize de vereceksin ya da onlara da vermeyeceksin. Bunu  söyledim. En ufak şeyde kart itirazı... En azından arka tarafı durdurabilirsin.  Ben kendi tarafımı durduruyorum. Her pozisyonda kulübenin sahaya çullanması hoş  olmaz. Onların da kazanma ve şampiyonluk stresi var. Oldu bitti. Kinci bir adam  değilim."
 
 

Tüm Fikstür