Ümit Özat transfer bekliyor!

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Gençlerbirliği'nin teknik direktörü Ümit Özat, kırmızı-siyahlı ekibin kadrosundan önemli isimlerin ayrıldığını belirterek, takviye yapmaları gerektiğini söyledi.

03 Temmuz 2017 Pazartesi - 15:38

Yeni sezon hazırlıklarını Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde sürdüren  başkent ekibinde teknik direktör Ümit Özat, AA muhabirine değerlendirmelerde  bulundu.

Çalışmalara yeni başladıklarını ve giderek tempoyu artıracaklarını  belirten Özat, ''Hazırlıkların tesislerimizdeki bölümüne başlayalı 4 gün oldu.  Çalışmalar iyi gidiyor." dedi.

Ankara'da 10 Temmuz Pazartesi gününe kadar çalışacaklarını ve ardından  Hollanda'ya gideceklerini ifade eden Özat, "Bu süreçleri kazasız belasız,  sakatlık yaşamadan geçmek önemlidir. Umarım önemli bir sakatlık, problem  yaşamayız." diye konuştu.

Kırmızı-siyahlı takımın transfere ihtiyacı olduğunu ve bu doğrultuda  çok sayıda oyuncu incelediklerini dile getiren Özat, şöyle devam etti:

"Hollanda kampına kadar transferleri bitirmeliyiz. Futbolcuların sezon  performanslarını, kamp dönemindeki çalışmaları belirler. Bu dönemde birbirlerini  tanırlar ve kaynaşırlar. Yeni sezonda nerede oynayacağımız belli değil ama başka  statta oynayacağımız kesin. Sezonun "İlhan Cavcav" ismiyle oynanması da  gündemde... Böyle özel bir dönemde güçlü bir takımımız olmalı."

Geride kalan sezon tamamlanmadan Ahmet İlhan Özek'i transfer  ettiklerini, altyapıdan ise Alaaddin Okumuş, Berat Ayberk Özdemir ve Yıldırım  Mert Çetin'i kadroya alarak zaman kaybetmeden takıma kazandırdıklarını aktaran  Özat, sözlerini şöyle tamamladı:

"Transfere ihtiyacımız var. Takviye yapmalıyız. Kadromuzdan önemli  isimler ayrıldı. Bu isimlerin yerlerini doldurmalıyız. Hazırlık kampları takıma  alışmada, futbolcuların uyum sorununu atlatmasında çok önemli. Bu nedenle  transferlerimizi Hollanda kampı öncesinde yapmalıyız ve futbolcular, orada  bizimle olmalılar. Bu sezonun bizim için özel geçeceği açık. Sezona vefat eden  başkanımız İlhan Cavcav'ın isminin verilmesi gündemde. Stadımız yıkılıyor.  Başkanımızın isminde ve sürekli deplasmanda oynayacağımız böyle bir sezonda  korku, sıkıntı yaşamak istemiyoruz."

 

Tüm Fikstür